Публікація

Хронологія подій у Житомирі та Житомирський області під час російсько-української війни. 7-8 березня 2022 року

Українська Гельсінська спілка з прав людини веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Україні у Житомирі та Житомирський області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.

7 березня 2022 року

Близько 20:20, внаслідок авіаудару, силами російської федерації, відбулося влучання у нафтобазу м. Житомир, яка є об’єктом інфраструктури. Внаслідок влучення виникло загорання резервуару ємністю 10 тис. м. куб.

https://www.facebook.com/MNSZhytomyr/posts/290151343249000

Близько 20:20 7 березня 2022 року, внаслідок авіаудару, силами російської федерації, відбулося влучання у нафтобазу смт. Черняхів, внаслідок попадання відбулося загорання двох напівпорожніх резервуарів.

https://t.me/DSNS_Zhytomyr/1374

Підсумок дня:*

Вбитих цивільних – нема.

Поранено цивільних – нема.

Пошкоджено будівель – 2 об’єкти інфраструктури

8 березня 2022 року

Об 20:50, в м. Малин, Коростенького району, Житомирської обл., внаслідок авіаційного удару руйновано 7 приватних одноповерхових будинків, загинуло 5 осіб, з них 3 дітей.

https://www.facebook.com/MNSZhytomyr/posts/290847173179417

Об 20:10, прямим ракетним ударом, які були вчиненні збройними силами російської федерації, було пошкоджено гуртожиток у м. Житомир, внаслідок чого одна людина загинула та двоє травмовані. https://t.me/DSNS_Zhytomyr/1418

Вночі, по місту Житомир було нанесено ракетний удар силами російської федерації, внаслідок чого в одному із провулків Житомира було пошкоджено 15 приватних будинків та травмовано 2 особи. https://t.me/DSNS_Zhytomyr/1443

 

Підсумок дня:*

Вбитих цивільних – 6

Поранено цивільних – 4

Пошкоджено будівель – 22

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: