Публікація

Хронологія подій у Житомирі та Житомирський області під час російсько-української війни. 6 березня 2022 року

Українська Гельсінська спілка з прав людини веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Україні у Житомирі та Житомирський області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.

06 березня 2022 року

Орієнтовно о 06 год. 00 хв. ранку, силами російської федерації, було нанесено авіаудари по житлових забудовах у міста Коростень.

Внаслідок ракетного удару по приватному сектору у м. Коростень загинула 1 особа та 4 травмовано. Зруйновано 10 приватних житлових будинків з послідуючим горінням 1 будівлі.

https://t.me/DSNS_Zhytomyr/1299

Орієнтовно о 06 год. 00 хв. ранку, силами російської федерації, було нанесено авіаудари по житлових забудовах у міста Овруч, Коростенського району, Житомирської області.

Внаслідок ракетного удару по приватному сектору у м. Овруч зруйновано 15 приватних житлових будинків, з них 5 повністю. Попередньо жертв та постраждалих немає.

https://www.facebook.com/100064479710528/posts/321666876659300/?d=n

Близько 21:00 у м. Малин, Коростенського району, силами російської федерації, було нанесено авіаудари, за наслідками якого було зруйновано 2-поверхову будівлю військкомату, знищено 3 легкових автомобілі. Попередньо 1 особа загинула та 3 особи отримали травми.

https://t.me/DSNS_Zhytomyr/1338

Близько 21:00 у м. Коростень, Коростенського району внаслідок повітряного удару, російської федерації, вибито вікна у триповерховій будівлі ЗОШ (міський ліцей). Загиблих немає, 1 людина отримала травми.

https://www.facebook.com/100067624085013/posts/289611229969678/?d=n

Близько 21:00 у м. Овруч, Коростенського району, Житомирської області внаслідок повітряного удару, російської федерації, зруйновано будівлю Овруцького центру зайнятості, повністю два двоповерхових житлових будинки.

https://www.facebook.com/100067624085013/posts/289611229969678/?d=n

 

Підсумок дня:*

Вбитих цивільних – 2

Поранено цивільних – 8

Пошкоджено  – 29 приватних житлових будинків

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: