Публікація

Хронологія подій у Житомирі та Житомирський області під час російсько-української війни. 3-5 березня 2022 року

Українська Гельсінська спілка з прав людини веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Україні у Житомирі та Житомирський області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.

3 березня 2022 року

Вночі, в період з 00 год. 00 хв. по 01 год. 00 хв. на території м. Коростень, внаслідок авіаудару було пошкоджено залізничне депо також внаслідок обстрілу виникла пожежа адміністративної будівлі залізничного депо.

Внаслідок обстрілу поранених та загиблих немає.

https://www.facebook.com/100064479710528/posts/320413670117954/?d=n

Підсумок дня:*

Пошкоджено – 1 будівля.

4 березня 2022 року

О 9:35, внаслідок попадання боєприпасу сталося руйнування будівлі ліцею, що знаходиться на вулиці Мала Бердичівська, Житомир

Внаслідок обстрілу поранених та загиблих немає.

https://t.me/DSNS_Zhytomyr/1276

Підсумок дня:*

Пошкоджено – 1 будівля (школа).

 

5 березня 2022 року

Увечері, внаслідок ворожих обстрілів у м. Черняхів були пошкоджені близько двох десятків приватних будинків та господарські будівлі. Постраждалих та загиблих немає.

А у с. Новопіллі Житомирського району загорівся будинок внаслідок влучення у боєприпасу у будівлю з повітря. Жертв не виявлено.

https://zt.npu.gov.ua/news/na-varti-bezpeki/uprodovzh-dnya-5-bereznya-policzejski-u-kilkox-naselenix-punktax-zhitomirshhini-dopomagali-poterpilim-vid-aviaobstriliv-050322/?fbclid=IwAR1_hayGzNIMXMLw38K6MZIZc0NKmC7zt6di_lJvOi9g49AAt0yi74As00A

Підсумок дня:*

Пошкоджено  – близько двох десятків будівель.

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: