Публікація

Хронологія подій у Житомирі та Житомирський області під час російсько-української війни. 20-22 березня 2022 року

Українська Гельсінська спілка з прав людини веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Україні у Житомирі та Житомирський області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.

 

20 березня 2022 року

О 01:45 на території Коростенського району було здійснено ракетний удар внаслідок чого пошкоджено колгоспну будівлю. https://t.me/DSNS_Zhytomyr/1575

о 17:12 в одному із сіл Коростенського району внаслідок ракетного удару загорілись 2 житлові будинки та 2 господарчі споруди. Пошкоджено 13 будівель. 3 особи травмовано.

https://www.facebook.com/MNSZhytomyr/posts/298334505764017

По населеному пункту Селець, Черняхівського району (Народицька територіальна громада) було нанесено ракетні удари за допомогою системи РСЗВ «Град». Внаслідок обстрілу загинула одна цивільна особа

https://suspilne.media/233338-u-zitomiri-v-providnu-nedilu-castkovo-obmezat-ruh-po-mistu/

Підсумок дня:*

Вбитих цивільних – 1

Поранено цивільних – 3

Пошкоджено будівель – 18

 

21 березня 2022 року

Удень 21 березня 2022 року, зафіксовано падіння ракет у Коростишівській, Вишевицькій та Чудівській громадах. А також зафіксовано артилерійський обстріл Малинської територіальної громади. Внаслідок авіаударів було пошкоджено 12 будівель та 3 будівлі повністю зруйновані.

https://www.facebook.com/zhytomyr.police/posts/331686515657336

Підсумок дня:*

Пошкоджено будівель – 15

 

22 березня 2022 року

Удень, внаслідок авіаудару поблизу одного із сіл Коростенського району снарядом пошкоджено господарську будівлю місцевого товариства.

https://www.zhitomir.info/news_206744.html

По  Малинській громаді було нанесено авіаудари у результаті чого зруйновані кілька житлових будинків. https://www.zhitomir.info/news_206744.html

 

Підсумок дня:*

Вбитих цивільних – 1

Пошкоджено будівель – щонайменше 2

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: