Публікація

Хронологія подій у Сумах та Сумській області під час російсько-української війни: 9 березня 2022 року

01:45. Військові ЗС РФ завдали авіаційний удар по цивільним об’єктам м. Лебедин, внаслідок чого частково зруйновано будівлі відділення поліції, а також пошкоджено та частково зруйновано два приватні будинки. 2 цивільні особи отримали поранення (https://sumy.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=311789&fp=30).

10:30. Військові ЗС РФ здійснили артилерійський обстріл по об’єктах інфраструктури м. Тростянець. У результаті обстрілу загинув 13-річний підліток та 2 жінки, іще 2 осіб поранено (https://sumy.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=311788&fp=30).

В с. Боромля Охтирського району Сумської області військові ЗС РФ обстріляли автомобіль, в якому зі сторони м. Суми їхало подружжя. 51-річна жінка, яка сиділа на пасажирському сидінні, загинула. Військовослужбовці забрали у водія мобільний телефон та заволоділи транспортним засобом (https://sumy.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=311784&fp=30).

У с. Солдатське Охтриського району Сумської області військові ЗС РФ скинули 2 авіабомби на територію агрофірми. (https://suspilne.media/233780-u-akomu-stani-silska-agrofirma-na-akij-pracuvala-cvert-sela-pisla-dvoh-rosijskih-aviabomb/).

Постраждав Преображенський храм, с. Солдатське Сумської області. Сильні пошкодження будівлі та подвір’я. – епізод внесено за інформацією Державної служби України з етнополітики та свободи совісті. На жаль, на інформаційному порталі служби не зазначена дата нанесення пошкоджень цій релегійній споруді, тому робимо висновок, що обстріл відбувся в інтервал між 24 лютого та 9 квітня (день коли відбувались обстріли с. Солдатське та є зафіксовані пошкоджені інші об’єкти). https://dess.gov.ua/shchonaymenshe-116-sporud

21:30. Відбувся ракетний обстріл Білопілля. Вежа та ретранслятор, в результаті обстрілу та пожежі, виведені з ладу, — зазначив Білопільський міський голова Юрій Зарко (https://suspilne.media/216027-u-soldatskomu-na-sumsini-vidbulisa-tri-aviabombovi-udari-vijsk-rf-u-bilopilli-raketnij-obstril/). 

Також внаслідок ворожого авіаудару загорівся металевий вагончик,  що експлуатувався як складське приміщення на вул. Сумській (https://t.me/dsns_sumy/861).

 

Евакуація мирного населення

Протягом дня з м. Суми продовжувалась евакуація місцевих мешканців до м. Полтава (https://t.me/Zhyvytskyy/948) . Керівник Сумської ОВА повідомляє, що за 9 березня, з Сум виїхало близько 10 тисяч приватних легкових автомобілів (це близько 40 тис осіб) та 85 автобусів (близько 4 тис. людей) (https://t.me/suspilnesumy/3223). Близько 50 тисяч осіб евакуювались із Сум протягом 8 та 9 березня ((https://t.me/suspilnesumy/3199, https://t.me/suspilnesumy/3202).

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 4

Поранених цивільних – 4

Пошкоджених будинків – 9+

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

 


* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: