Публікація

Хронологія подій у Сумах та Сумській області під час російсько-української війни: 7 березня 2022 року

Серія авіаційних ударів по житлових будинках мирного населення с. Битиця Сумського району. Зруйновано 2 житлові будинки на вул. Сумській. На місці скидання бомб утворились вирви глибиною від 1,5 м до 6 м (https://sumy.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=311785&fp=30).

За інформацією керівника ОВА в Битиці будинок, автомобіль та офіс агрофірми зруйновані. Загинула одна людина, одна травмована. Ще одна бомба влучила на базу відпочинку «Сонячна галявина». Четверо людей поранені (https://t.me/Zhyvytskyy/937 ).

22:35. Військовий літак ЗС РФ здійснив авіаудар по житловому сектору вул. Роменська та вул. Спартака м. Суми. У результаті бомбардування повністю знищено будинок по вул. Роменська, в якому на той час знаходилися та загинули одночасно 9 людей, з них 3 дитини з однієї родини. Під час авіаудару частково зруйновано 3 будинки по вул. Роменська, 13 будинків по вул. Спартака.

23:09. На місце події виїжджали рятувальники, які розбирали зруйновані конструкції будинків та ліквідовували пожежу, з-під завалів діставали тіла загиблих та поранених людей. Однією з перших їм вдалось деблокувати жінку, травмовану передали медикам. Всього було поранено 8 осіб, серед них 5-річна дівчинка. Спочатку повідомлялось про 19 загиблих, потім інформацію уточнили – до 21 особи (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=5223637834335178&id=948846185147719). В місцевих ЗМІ згодом з’явилася інформація про загибель 22 цивільних осіб з посиланням на ОВА (http://dancor.sumy.ua/news/newsline/411305) .

23:43. Упродовж майже двох годин iз застосуванням вiйськової авiацii, а також ракетноi збрoї обстрiлювали цивiльну iнфраструктуру м. Охтирка. 1 цивільна особа загинула, ще 14 отримали поранення. Однак точна кількість потерпілих ще уточнюється. Окрім того, пошкоджено будівлі міської ради, будинку культури, “Універмагу”, житлові будинки та залізничний вокзал (https://sumy.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=311790&fp=30). 

У ніч із 7 на 8 березня. У місті Суми внаслідок авіаційного нальоту російського бомбардувальника постраждала будівля Сумської духовної семінарії Української Православної Церкви. Вибито 7 вікон – повідомляє Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (https://dess.gov.ua/shchonaymenshe-116-sporud)

У ніч 7 на 8 березня. У місті Суми за наслідками авіаудару зазнав суттєвих пошкоджень Дім молитви громади Міжнародного союзу церков євангельських християн-баптистів – повідомляє Державна служба України з етнополітики та свободи совісті https://dess.gov.ua/shchonaymenshe-116-sporud/

Вночі. Російські військові з “Градів” обстріляти с. Солдатське. Була пошкоджена школа та приватні будинки. Про це повідомив голова Тростянецької ОТГ Юрій Бова. (https://www.facebook.com/yura.bova.trostyanets/posts/7120093294699732).

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 24

Поранених цивільних – 25

Пошкоджених будинків – 25+

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.


* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: