Публікація

Хронологія подій у Сумах та Сумській області під час російсько-української війни: 30 березня 2022 року

Військові ЗС РФ незаконно затримали та у подальшому примусово вивезли з території України 42-річного мешканця с. Рижівка Білопільської об’єднаної територіальної громади.(https://sumy.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=312177).

Військові ЗС РФ здійснили артилерійський обстріл території прикордонного контрольно-пропускного пункту «Рижівка», який знаходиться на кордоні. Характер та ступінь руйнувань наразі встановлюються. Внаслідок обстрілу ніхто не постраждав (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=5284462198252741&id=948846185147719).

Повідомляється про пожежу під час окупації в багатоповерхівці в м. Тростянець. Загиблих немає (https://suspilne.media/223867-u-trostanci-colovik-protagom-pati-godin-pisla-obstriliv-gasiv-pozezu-v-bagatopoverhivci/).

Офіс Генерального прокурора повідомляє, що під час окупації м. Тростянець військові РФ викрадали та знущалися над мирними жителями. Після звільнення міста від російських військ 30 березня було виявлено 2 зв’язаних тіла з вогнепальними пораненнями. Загиблими виявились мирні місцеві жителі, про зникнення яких родичі повідомляли за декілька днів до цього (https://t.me/pgo_gov_ua/3476, https://sumy.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=312225).

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 2

Поранених цивільних – 0

Пошкоджених будинків – 2

Незаконне позбавлення волі – 1

 

Розмінування деокупованої території

Вібувається розмінування території Тростянецької та Боромлянської громад, звільнення їх від розтяжок, артилерійських снарядів, які не підірвались, схронів зі зброєю, цим займаються фахівці Державної служби з питань надзвичайних ситуацій, і відповідний підрозділи бригади територіальної оборони, і підрозділи ЗСУ (https://www.facebook.com/Zhyvytskyy/posts/393900102738295).

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

 


* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: