Публікація

Хронологія подій у Миколаєві та Миколаївській області під час російсько-української війни: 8-9 березня 2022 року

8 березня

В Миколаївській області на трасі «Н-14», в 25 кілометрах від в’їзду в мікрорайон «Тернівка» м. Миколаєва, військові РФ розстріляли мікроавтобус, в якому їхали на зміну виховательки дитячого будинку сімейного типу. Після обстрілу, мікроавтобус, який був маркований знаками «червоного хреста», загорівся. У результаті обстрілу, за попередньою інформацією, троє жінок-виховательок загинули на місці, двоє людей отримали поранення (https://nikcenter.org/newsItem/66567, https://t.me/mykolaivskaoblrada/164, https://t.me/novostiniko/9778).

 

Підсумок дня*:

Вбито цивільних – 3

Поранених цивільних – 2

 

9 березня 

09:00. Військові РФ з мінометів обстріляли під м. Миколаєвом очисні споруди каналізації міста. Від обстрілів з міномета пошкоджена електрична система, частково виведена з ладу система механічної очистки стічних вод, зруйновані резервні пісковловлювачі. Також пошкоджені бетонні плити аеротенків коридорного типу і система аерації аеротенк, де відбувається біологічна очистка стічної води.  (https://suspilne.media/215532-ocisni-sporudi-mikolaeva-obstrilali-z-minometiv-ta-zavdali-skodi-obladnannu/).

 Поблизу м. Нова Одеса Миколаївської області, по трасі Н-24 Ульяновка-Миколаїв у сторону Миколаєва, військові РФ здійснюють вогонь по цивільних автомобілях. Відомо про чотирьох постраждалих від таких обстрілів (https://suspilne.media/215698-na-mikolaivsini-poblizu-novoi-odesi-rosijski-okupanti-strilaut-u-civilnih-miskij-golova/)

Під час обстрілів м. Миколаєва російськими військами, один зі снарядів потрапив на територію дитячого садка в мікрорайоні «Соляні». Снаряд не розірвався. (https://t.me/suspilnemykolaiv/5042)

Під час обстрілів м. Миколаєва російськими військами з систем РСЗВ, декілька снарядів потрапили до геріатричного пансіонату. Обійшлось без людських жертв, персонал встиг перевести людей до укриття. Будівля пансіоната суттєво постраждала (http://www.niknews.mk.ua/2022/03/09/vojska-rf-obstreljali-dom-prestarelyh-v-nikolaeve/)

Увечері. Внаслідок сильного артилерійського обстрілу мікрорайона «Тернівка» в м. Миколаєві, сильно постраждали будинки на одній з вулиць та району виїзду на окружну дорогу.   (https://novosti-n.org/news/Vecherom-mykrorajon-Ternovka-v-Nykolaeve-podvergsya-sylnomu-obstrelu-236719)

 

Підсумок дня*:

Поранених цивільних – 4

Пошкоджено будинків – 130

 

Близько 130 будинків постраждали внаслідок обстрілу м. Миколаєва 09 березня. Частково без електроенергії Балабанівка, також без електроенергії Галицинівка (https://suspilne.media/215750-rosijski-vijska-obstriluut-mikolaiv-z-napramku-kropivnickogo-miskij-golova/).

9 березня дві піротехнічні групи вивезли з житлових секторів 14 боєприпасів. Серед них: три фугасні авіабомби (ФАБ-250), касетні бойові елементи, артснаряди, мінометні міни. Загалом рятувальники відпрацювали 33 адреси, за якими жителі Миколаєва надали інформацію про виявлення вибухонебезпечних предметів. Працювали у житлових секторах в Інгульському районі, мікрорайонах Тернівка та Соляні (https://www.facebook.com/DSNSMYKOL/posts/266585342316964?__cft__%5B0%5D=AZXOC4je1zbpuMDzfA3MsRMGHh6Qjufa-1RhgAX0h1W1TiEakZQwMQcbGJCsvbiVJWdb1aKygWCE-TMgJazsDnwlYLaJjYLo1qUx0sirk7sbRlhYPlvyBwvu-lxZS3fe0P_unGL98lmCmJXpT3Xim8G2&__tn__=%2CO%2CP-R)

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.


* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: