Публікація

Хронологія подій у Миколаєві та Миколаївській області під час російсько-української війни: 5 травня 2022 року

В ніч на 05 травня 2022 року. Військові РФ продовжили обстрілювати з РСЗВ «Смерч» з використанням касетних боєприпасів Інгульський та Корабельний райони м. Миколаєва. Пошкодження отримали багатоповерхові житлові будинки, пошкоджено контактну мережу КП «Миколаївелектротранс», пошкоджені газопроводи на кількох вулицях Інгульського району. Снаряди від касетних боєприпасів залишились на дитячих майданчиках та вуличній інфраструктурі (https://t.me/novostiniko/16513, https://t.me/senkevichonline/1008, https://suspilne.media/236346-vijska-rf-obstrilali-mikolaiv-reaktivnimi-sistemami-zalpovogo-vognu/, https://t.me/novostiniko/16549, https://t.me/novostiniko/16551, https://t.me/novostiniko/16594, https://myk.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=313166&fp=10)

Після обіду. Внаслідок обстрілу військових РФ, виникла пожежа  хвойного настилу та лісових насаджень в Балабанівському лісовому урочищі. Рятувальники ДСНС ліквідували пожежу на площі 1 га  (https://www.facebook.com/DSNSMYKOL/posts/303102958665202)

Протягом доби. В Миколаївській області поранення отримали 5 людей (https://t.me/mykolaivskaoblrada/1765 )

 

Підсумок дня:*

Поранених цивільних – 5

Пошкоджених будинків – 38 (щонайменше)

Протягом доби піротехніки ДСНС відпрацювали 82 звернення та вилучили 55 боєприпасів (https://www.facebook.com/DSNSMYKOL/posts/303102958665202)

Станом на 5 травня з початку російського вторгнення на Миколаївщині пошкоджено частково або повністю 3023 цивільних об’єкти. З них: – об’єкти житлового фонду – 2161, – медичні заклади – 29, – навчальні заклади – 152, – заклади культури – 73, – об’єкти промислових підприємств – 26, – об’єкти життєзабезпечення: газо – 111, електро – 252, водо – 8, теплопостачання – 49, – інші не військові об’єкти – 162. Натепер без газопостачання 1792 споживачі. На цей час припинено електропостачання, водопостачання, водовідведення в 92 населених пунктах (з них три частково) Баштанського та Миколаївського районів. У результаті бойових дій пошкоджено водовід «Дніпро-Миколаїв» по якому здійснюється постачання води з р. Дніпро до Миколаєва (https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=103992)

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

 

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати метадані.


*Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: