Публікація

Хронологія подій у Миколаєві та Миколаївській області під час російсько-української війни: 3 травня 2022 року

Зранку. Стало відомо, що під час проведення слідчих дій на території с. Новофонтанка Баштанського району в спільній могилі виявлено тіла 2 місцевих жителів зі слідами вогнепальних поранень та катувань. В одного з чоловіків були зв’язані ноги. Біля могили чоловіків знайдені сліди перебування російських військових, зокрема фрагменти типового пакета сухпайку рф (https://bit.ly/3LIdw7g, https://t.me/mykprok/1237, https://myk.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=313003&fp=20)

Близько світанку. Військові РФ обстріляли з РСЗВ «Смерч» м. Миколаїв, вражено об’єкти критичної інфраструктури. Жертв та постраждалих немає (https://suspilne.media/235197-priletilo-znovu-v-odin-rajon-za-mistom-nacalnik-ova-sodo-situacii-v-mikolaevi/, https://www.facebook.com/watch/?v=1407382809703732&ref=sharing)

Протягом доби. Снаряд військових РФ потрапив до танкера для перевезення масла/хімвантажів «MTM RIO Grande» (під прапопом Сингапура), який стояв у порту «Ніка-Тера» в Корабельному районі м. Миколаєві. Вибухи були по всій береговій лінії, очевидно в судно потрапили касетним снарядом (https://korabelov.info/2022/05/244637/v-odnom-iz-portov-korabelnogo-rajona-nikolaeva-tanker-singapura-popal-pod-obstrel/)

Протягом доби. В Миколаївській області поранення отримали 11 людей (https://t.me/mykolaivskaoblrada/1736)

 

Підсумок дня:*

Вбитих цивільних – 2

Поранених цивільних – 11

Пошкоджених будинків – 2 (щонайменше)

Протягом доби піротехніками ДСНС відпрацьовано 264 звернення та вилучено 54 боєприпаси у м. Миколаєві, Вознесенську, смт Доманівка (https://www.facebook.com/DSNSMYKOL/posts/301324105509754)

 

Станом на 3 травня з початку російського вторгнення на Миколаївщині пошкоджено частково або повністю 3000 цивільних об’єкти. З них: – об’єкти житлового фонду – 2154, – медичні заклади – 29, – навчальні заклади – 149, – заклади культури – 67, – об’єкти промислових підприємств – 25, – об’єкти життєзабезпечення: газо – 109, електро – 250, водо – 8, теплопостачання – 49, – інші не військові об’єкти – 160. Натепер без газопостачання 1792 споживачі. На цей час припинено електропостачання, водопостачання, водовідведення в 86 населених пунктах (у п‘яти – частково) Баштанського та Миколаївського районів. У результаті бойових дій пошкоджено водовід «Дніпро-Миколаїв» по якому здійснюється постачання води з р. Дніпро до Миколаєва (https://www.mk.gov.ua/ua/news/?id=103943)

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

 

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.


*Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: