Публікація

Хронологія подій у Миколаєві та Миколаївській області під час російсько-української війни: 29-31 березня 2022 року

29 березня

 Близько 08:45, у м. Миколаєві внаслідок ракетного удару військових РФ сталося влучання ракети в дев’ятиповерхову будівлю, у якій розташовані Миколаївська обласна рада, Миколаївська державна адміністрація, Господарський суд Миколаївської області та інші установи. Внаслідок ракетного удару зруйновано центральну секцію будівлі з 9 по 1 поверхи, без послідуючого горіння. За уточненими даними, зигинуло 36 людей (з-під завалів рятувальники вивільнили 34 тіла загиблих та 2 людини померли у лікарні), поранено 34 людини. Серед загиблих були семеро добровольців, які несли службу в теробороні Миколаєва. Серед загиблих та поранених – працівники різних підрозділів обласної ради та державної адміністрації, суду та інших установ (https://suspilne.media/223384-sered-zagiblih-unaslidok-obstrilu-mikolaivskoi-oblradi-sonajmense-semero-dobrovolciv/, https://suspilne.media/224486-pid-zavalami-budivli-mikolaivskoi-oblradi-zaginula-ocilnica-biloruskoi-oblasnoi-gromadi/,)

Близько 08:45, у м. Миколаєві внаслідок ракетного удару військових РФ по дев’ятиповерховій будівлі Миколаївської обласної ради/державної адміністрації, пошкоджень від вибуху зазнала будівля Миколаївського палацу творчості учнів, яка знаходиться поряд. У чотириповерховій будівлі вибиті всі вікна, в окремих кімнатах у стелі дірки, пошкоджено обладнання та техніку (https://t.me/suspilnemykolaiv/6742, https://t.me/novostiniko/13172)

В результаті попадання касетного боєприпаса після обстрілу військових РФ, на території автогаражного кооператива м. Миколаєва загорівся автомобіль (http://www.niknews.mk.ua/2022/03/30/v-nikolaeve-v-avtogarazhnom-kooperative-posle-popadania-kassetnogo-snarjada-zagorelsja-avtomobil/)

Вранці, в результаті обстрілу військових РФ, зруйнована частина школи в селищі Березнегувате Миколаївської області. В будівлю школи ймовірно ударило дві ракети. Одна з них потрапила до спортивної зали, інша – в фойе, а також зруйнувала кабінети поруч на двох етажах (https://nikcenter.org/newsItem/67167, https://t.me/novostiniko/13081)

 

Підсумок дня:*

Вбитих цивільних – щонайменше 29

Поранених цивільних – щонайменше 34

Пошкоджених будинків – щонайменше 10

 

30 березня 

 Без епізодів.

 

31 березня

 Внаслідок обстрілів військових РФ, в с. Лимани Миколаївської області зафіксовано пошкодження житлових будинків, автомобілів (https://korabelov.info/2022/03/240569/pod-vrazheskij-obstrel-popali-juzhnye-sela-nikolaevskoj-oblasti/)

 

Підсумок дня:*

Поранених цивільних – щонайменше 10 (https://www.facebook.com/mkradagov/posts/282743304041119)

Пошкоджених будинків – щонайменше 1

Протягом 31 березня ГУ ДСНС України у Миколаївській області відпрацьовано 64 заявки, вилучено 52 вибухонебезпечних предмети в Інгульському районі Миколаєва та с. Михайло-Ларине Миколаївського району. В переважній більшості це кумулятивні елементи касетного боєприпасу до РСЗВ. На території приватних домоволодінь іноді  знаходиться 3-4 елементи, які становлять небезпеку для людей (https://www.facebook.com/DSNSMYKOL/posts/280436490931849)

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.


* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: