Публікація

Хронологія подій у Маріуполі під час російсько-української війни. 27 лютого 2022 року

Харківська правозахисна група документує міжнародні злочини (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), імовірно вчинені російськими окупантами в місті Маріуполь Донецької області.

Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається. Ваші свідчення мають для нас особливе значення, оскільки в місті відсутній зв’язок, і інформації у відкритих джерелах дуже мало.

Джерело сайт ХПГ


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.

 

Обстріляний будівельний технікум у Лівобережному районі Маріуполя. © 0629.com.ua

Під час обстрілу російськими загарбниками мирного населення постраждав Лівобережний район.

Зранку 27-го лютого 2022-го року росіянами було здійснено авіаудари по селищам Сартана, Талаковка, Бердянське (https://www.0629.com.ua/news/3339095/utrom-sartanu-snova-obstrelali-iz-poselka-vedetsa-evakuacia-zitelej-dopolneno).

За дорученням міського голови Вадима Бойченка розпочата евакуація населення Сартани. Мирне селище кілька днів обстрілюють війська Російської Федерації. Зростає кількість жертв і руйнувань. Евакуація проходить під обстрілами.

Завдано удару по мирному населенню Маріуполя (https://t.me/mariupolrada/8553).

12:00. Авіаудари по лівобережному району міста (https://www.0629.com.ua/news/3339310/obstrilali-budivelnij-tehnikum-na-livomu-berezi-z-livobereznogo-rajonu-budut-evakujovuvati-ludej-cii-budinki-postrazdali).

18:20. Знову відбувся обстріл селища Сартана (https://www.0629.com.ua/news/3339580/sartana-znovu-zaznala-obstriluhttps://t.me/mariupolrada/8556).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення):

Загинуло 5 цивільних людей.

У маріупольських лікарнях перебувають 49 цивільних осіб, постраждалих від бойових дій (https://t.me/mariupolrada/8542https://t.me/mariupolrada/8537).

Селище Сартана під Маріуполем розстріляне тричі із «Градів» (https://t.me/marik_news/3718).

Через обстріли пошкоджені будинки на вулицях Ленінградська, Горлівська, 9 травня, Київська, Пейзажна, Станіславського, проспект Перемоги, провулок Ясний.

Пошкоджено газопровід на вулиці Київській, провулку Ландшафтному.

Усього з початку ворожого нападу Російської Федерації на Лівобережжі Маріуполя постраждало 35 житлових будинків.

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою: https://khpg.org/mariupol.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: