Публікація

Хронологія подій у Луганській області під час російсько-української війни. 7-9 червня 2022 року

Чугуївська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Луганській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій 7-9 червня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

 

07 червня 2022 року

Протягом доби. Внаслідок обстрілу на одній з центральних вулиць Лисичанська загинув чоловік, поранено жінку, пошкоджено ще декілька багатоповерхівок  (https://www.facebook.com/lug.gp.gov.ua/posts/pfbid0uehCdkvdxUgT1KWw9pF67jSYx3QcqiY6yXgtDGmPpvAE5HnePeEaLfafufHgu5Ccl); (https://t.me/luhanskaVTSA/3260).

Протягом доби. Внаслідок обстрілів в Золотому та Врубівці пошкоджено 25 будинків (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid031igDwjY6fF2Znz2tGbCS6BsNv7Brj3eYEbaX1oisAXsYXYn3UK7njAYuE5HDPFapl); (https://t.me/luhanskaVTSA/3260).

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 1

Поранених цивільних – 1

Пошкоджених будинків – 27

 

08 червня 2022 року

Протягом доби. Внаслідок обстрілів в Сєвєродонецьку зруйновані 3 багатоквартирні будинки та 2 цехи заводу (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0UyAgqBrptSqxoijYxnLXTkiXAuEHPpLeR7shJRmuhpU4yUGVQabTAakHknGqtMQUl); (https://t.me/luhanskaVTSA/3294).

Протягом доби. Внаслідок обстрілів в Лисичанську зруйновано 2 багатоквартирні та 2 приватні будинки, 5 гаражів (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0UyAgqBrptSqxoijYxnLXTkiXAuEHPpLeR7shJRmuhpU4yUGVQabTAakHknGqtMQUl) ; (https://t.me/luhanskaVTSA/3294).

Протягом доби. Внаслідок обстрілів в Гірському зруйновано 9 приватних та 1 багатоквартирний будинок (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0UyAgqBrptSqxoijYxnLXTkiXAuEHPpLeR7shJRmuhpU4yUGVQabTAakHknGqtMQUl) ; (https://t.me/luhanskaVTSA/3294).
Протягом доби. Внаслідок обстрілів в Оріхове зруйновано 8 будинків (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0UyAgqBrptSqxoijYxnLXTkiXAuEHPpLeR7shJRmuhpU4yUGVQabTAakHknGqtMQUl) ; (https://t.me/luhanskaVTSA/3294).

Протягом доби. Внаслідок обстрілів в Привіллі зруйновано 1 приватний будинок (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0UyAgqBrptSqxoijYxnLXTkiXAuEHPpLeR7shJRmuhpU4yUGVQabTAakHknGqtMQUl) ; (https://t.me/luhanskaVTSA/3294).

Протягом доби. Внаслідок обстрілів в Лисичанську загинув чоловік і дві жінки (https://t.me/luhanskaVTSA/3284).

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 3

Пошкоджених будинків – 33

 

09 червня 2022 року

Вдень. Внаслідок обстрілу повністю зруйновано історичну споруду Сєвєродонецька – Льодовий палац спорту

(https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid0e3EToSRCqxobu6kJKq7nT8Wqih5R3TamfiSD3ZRJf8GYVbunKiCVYFhTeUbWtQnUl; https://t.me/luhanskaVTSA/3309; https://t.me/luhanskaVTSA/3334).

Вдень. Внаслідок обстрілу в Оріховому зруйновано 15 будинків (https://t.me/luhanskaVTSA/3322).

Вдень. Внаслідок обстрілу у Врубівці зруйновано 6 будинків (https://t.me/luhanskaVTSA/3322).

Вдень. Внаслідок обстрілу в Лисичанську зруйновано 4 будинки (https://t.me/luhanskaVTSA/3322).

Вдень. Внаслідок обстрілу в Гірському зруйновано 4 будинки  (https://t.me/luhanskaVTSA/3322).

 

Підсумок дня*:

Пошкоджених будинків –30

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви маєте інформацію про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму для засвідчення воєнних злочинів – обґрунтованість і якість доказів потрібні для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • убивство, поранення:
 • цивільних осіб
 • медичного персоналу
 • волонтерів
 • пошкодження чи знищення об’єктів (авто, будівлі):
 • цивільної інфраструктури
 • медичної інфраструктури
 • культурних, навчальних об’єктів
 • інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо)
 • побиття, зґвалтування, умисне завдання каліцтва
 • утримання в заручниках
 • пересування ворожої техніки та її застосування в населених пунктах / використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях
 • артобстріл, авіаобстріл
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів зі стрілецької зброї
 • привласнення майна цивільних осіб
 • інше.

 

Будемо вдячні за оригінальні фото й відеодокази воєнних злочинів (без оброблення та не із соцмереж), із яких можна отримати метадані

*Інформація, відображена в категорії «Підсумок дня», відповідає даним, зібраним на момент публікації, та потребує доповнення й уточнення

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: