Публікація

Хронологія подій у Луганській області під час російсько-української війни: 5-6 квітня 2022 року

Чугуївська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Луганській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій 5-6 квітня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

05 квітня 2022 року

У Сєвєродонецьку перебито газопровід, також ворожими обстрілами пошкоджено газопроводи в Новодружеську та Малорязанцевому (https://t.me/luhanskaVTSA/1222)

 

Влучання у Рубіжному

У м. Рубіжному збройні сили РФ влучили у цистерну з азотною кислотою (https://t.me/suspilnedonbas/5095)

Вдень був пошкоджений один з корпусів університету СНУ ім. В. Даля.  В лабораторному корпусі знищено лекційну аудиторію. У ще одному місці снаряд проламав одразу три поверхи. (https://t.me/severodonetsk/8997)

Внаслідок обстрілів російської армії житлових кварталів Рубіжного, Лисичанська, Попасної, Сєвєродонецька, Тошківки. Внаслідок обстрілів пошкоджено 15 об’єктів цивільної інфраструктури та життєзабезпечення, приватні та багатоповерхові будинки. Артобстріли росіян завдали шкоди двом багатоповерхівкам та дев’ятьом приватним будинкам. У старій частині Сєвєродонецька стялося займання гаражів. У будинку в Попасній вигоріли одразу три поверхи. Під час ворожого вогню загинув житель Рубіжного, ще п’ятеро місцевих мешканців отримали поранення. Сімох вдалося живими дістати з-під завалів. (https://t.me/luhanskaVTSA/1241 https://t.me/police_Luganschina/6590)

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних —  1

Поранених цивільних — 5

Пошкоджених будинків — 15, підірвана бочка з азотною кислотою.

 

06 квітня 2022 року

Зранку відбувались обстріли м. Попасна з РСЗО «Град» та авіації. (https://t.me/luhanskaVTSA/1268)

Вдень були обстріляні житлові райони Сєвєродонецька, полум’ям було  охоплено одразу 10 багатоповерхівок, торговельний центр, гаражі. Також був обстріляний один цех одного з заводів в м. Лисичанськ та житловий будинок в м. Рубіжне (https://t.me/luhanskaVTSA/1273?single)

Вдень, відбувся масований обстріл м. Сєвєродонецька був обстріляний центр надання гуманітарної допомоги, п’ятеро осіб які стояли у черзі, для отримання гуманітарної допомоги отримали порання. Пошкоджені житлові квартали, дві школи, кілька магазинів. (https://t.me/luhanskaVTSA/1281 https://t.me/police_Luganschina/6600)

Внаслідок обстрілів пошкоджені будинки в Лисичанську, а також господарчих споруд в Лисичанську, Сєвєродонецьку, Новодружеську та Тошківці. Вночі після обстрілу  зайнявся дах лікарні в Сєвєродонецьку. (https://t.me/luhanskaVTSA/1284)

Протягом ночі були обстріляне м. Гірське та с. Золоте (https://t.me/luhanskaVTSA/1290)

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних —

Поранених цивільних — 5

Пошкоджених будинків — понад 15

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

 

* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: