Публікація

Хронологія подій у Луганській області під час російсько-української війни. 30-31 травня 2022 року

Чугуївська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Луганській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій 30-31 травня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

 

30 травня 2022 року

Вранці. у Сєвєродонецьку розстріляна машина з двома волонтерами, вони поранені, але в безпеці (https://t.me/luhanskaVTSA/3029).

Вранці. На Луганщині зникли три лікаря, передня частина їхньої автівки розірвана, зв’язку з ними немає (https://t.me/luhanskaVTSA/3029).

13:30. У м. Лисичанськ у  броньованому транспортному засобі в супроводженні співробітників УПП в Луганській області та ГУНП в Луганській області перебували троє представників іноземної преси (BFMTV) – двоє громадян Франції та громадянка України. Внаслідок артобстрілу з боку військовослужбовців РФ один з журналістів загинув на місці, інший отримав осколкове ураження лівого стегна та контузію та жінка – контузію. Крім того, під час обстрілу також отримав осколкове поранення один зі співробітників поліції.  (https://t.me/luhanskaVTSA/3037; https://t.me/luhanskaVTSA/3043

Протягом доби. Внаслідок обстрілу одного загиблого чоловіка знайдено біля його будинку в Лисичанську, розташованого в районі Пролетарського мосту(https://t.me/luhanskaVTSA/3046; https://t.me/luhanskaVTSA/3052).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу у Золотому поранено жінку(https://t.me/luhanskaVTSA/3046; https://t.me/luhanskaVTSA/3052).

Протягом доби. в Сєвєродонецьку пошкоджені 12 будинків, у Лисичанську – 12 та заклад громадського харчування, у Гірському – дев’ять та дитячий садок, у Тошківці, яку росіяни штурмують, – щонайменше шість, у Нирковому, Вікторівці, Миколаївці – загалом шість (https://t.me/luhanskaVTSA/3046; https://t.me/luhanskaVTSA/3052

Протягом доби. Поліцією зареєстроване повідомлення про незаконне позбавлення волі бойовиками нзф місцевого мешканця на тимчасово окупованій території. Зареєстровано два факти незаконного заволодіння транспортними засобами, 4 факти мародерства. 6 родин розшукують своїх рідних, з якими втрачено зв’язок (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0LWowgrhk7ccCeY9LFXTLzLNR9ziyojG6pRfVWcp6eUeJSL6hPyB8fF4A3cRkdh8Vl).

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 2

Поранених цивільних – 6

Пошкоджених будинків – 47 (https://bit.ly/3xpp8qV)

 

31 травня 2022 року

Вдень. Ворог здійснив артилерійський обстріл заводу «Пролетарій» в Лисичанську – зафіксовані пошкодження декількох приміщень (https://t.me/luhanskaVTSA/3062).

18:55. Ворог з літака атакував об’єднання «Азот», внаслідок чого стався викид отруйних речовин (https://t.me/luhanskaVTSA/3062; https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0k16anwGSbbUcDy4HdAGFS1rjBe8zWoXw5qXkg4QbL4DLMUywnEWJd2cPM6KaVyHKl

Протягом доби. У Гірському росіянами зруйновано щонайменше шість будинків і місцева школа мистецтв, у Врубівці – шість будинків, у Новоіванівці – п’ять, у Сєвєродонецьку – чотири, у Лисичанську – три, у Миколаївці – два (https://t.me/luhanskaVTSA/3062).

Протягом доби. Поліцією зареєстровано один факт незаконного заволодіння транспортними засобами та 8 фактів мародерства. (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid02E9EyNa99EwXrxpRUHApNpKwN3G6stsUYsxvTnbdJYFuiDNUR8h3VNHU4uYMk2DhEl).

 

Підсумок дня*:

Пошкоджених будинків – 39 (https://bit.ly/3Np9WPX)

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: