Публікація

Хронологія подій у Луганській області під час російсько-української війни. 26 травня 2022 року

Чугуївська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Луганській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій 26 травня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

 

26 травня 2022 року

Протягом доби. Внаслідок від снарядів ворога загинули чотири сєвєродончанина. Усі – в старих районах міста. Двоє з них – одночасно, біля однієї багатоповерхівки (https://t.me/luhanskaVTSA/2935?single; https://t.me/luhanskaVTSA/2941).

Протягом доби. Внаслідок артобстрілу пошкоджено 11 багатоквартирних та один приватний будинок (https://t.me/luhanskaVTSA/2935?single; https://t.me/luhanskaVTSA/2941).

Протягом доби. Внаслідок артобстрілу одного чоловіка було вбито російським снарядом в Комишувасі. (https://t.me/luhanskaVTSA/2935?single; https://t.me/luhanskaVTSA/2941).

Протягом доби. Внаслідок артобстрілу зруйновано 11 будинків у Золотому (https://t.me/luhanskaVTSA/2935?single; https://t.me/luhanskaVTSA/2941).

Протягом доби. Внаслідок артобстрілу зруйновано дев’ять будинків у Гірському (https://t.me/luhanskaVTSA/2935?single; https://t.me/luhanskaVTSA/2941).

Протягом доби. Внаслідок артобстрілу зруйновано вісім будинків у Тошківці (https://t.me/luhanskaVTSA/2935?single; https://t.me/luhanskaVTSA/2941).

Протягом доби. Внаслідок артобстрілу зруйновано чотири будинкиу Нирковому (https://t.me/luhanskaVTSA/2935?single; https://t.me/luhanskaVTSA/2941).

Протягом доби. Внаслідок артобстрілу зруйновано три будинки у Миколаївці (https://t.me/luhanskaVTSA/2935?single; https://t.me/luhanskaVTSA/2941).

Протягом доби. Поліцією зареєстровано 11 заяв про зникнення громадян безвісти, 2 факти  незаконного заволодіння транспортними засобами та 4 факти мародерства (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid05MLjxmpfxKGqVqJYi3NuvF2Q8micgHiT3PPpQijQ82XJ8WfBnRvLXKCZRpX8zPtul).

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 5

Пошкоджених будинків – 75 (https://bit.ly/3aJOCq9)

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: