Публікація

Хронологія подій у Луганській області під час російсько-української війни. 25 травня 2022 року

Чугуївська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Луганській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій 25 травня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

 

25 травня 2022 року

Вранці. Через обстріл на Луганщині в районі останньої вцілілої газорозподільної станції акубаротравми зазнав працівник, який здійснював регулювання автоматики. Через ці обстріли з боку російської армії припинила роботу і зазначена ГРС, що призвело до відсутності подачі централізованого газопостачання в зазначених населених пунктах (https://t.me/luhanskaVTSA/2902).

Протягом доби. Внаслідок артобстрілу двоє загиблих в Устинівці (https://t.me/luhanskaVTSA/2910; https://bit.ly/3ax6MLr).

Протягом доби. Внаслідок артобстрілу один загиблий у Лисичанську (https://t.me/luhanskaVTSA/2910; https://bit.ly/3ax6MLr).

Протягом доби. Внаслідок артобстрілу у Лисичанську зафіксоване потрапляння снаряду в центр надання гуманітарної допомоги, пошкоджено волонтерський автомобіль, якій доставляв їжу на Луганщину (https://t.me/luhanskaVTSA/2910; https://www.facebook.com/watch/?v=481878593697785).

Протягом доби. Внаслідок авіаудару зруйновано 11 багатоповерхівок та будівля підприємства «Імпульс» в Сєвєродонецьку (https://t.me/luhanskaVTSA/2910).

Протягом доби. Внаслідок артобстрілу зруйновано 19 багатоповерхівок та приватних будинків, будинок культури і ЦНАП в Лисичанську (https://t.me/luhanskaVTSA/2910; https://t.me/luhanskaVTSA/2935).

Протягом доби. Внаслідок артобстрілу зруйновано чотири будинки в Привіллі (https://t.me/luhanskaVTSA/2910).

Протягом доби. Внаслідок артобстрілу зруйновано 2 будинки в Новодружеську (https://t.me/luhanskaVTSA/2910).

Протягом доби. Внаслідок артобстрілу зруйновано 2 будинки в Гірському (https://t.me/luhanskaVTSA/2910).

Протягом доби. Поліцією зареєстровано 5 повідомлень про зникнення безвісти громадян, 2 факти незаконного заволодіння транспортними засобами в м. Рубіжному  та Старобільську, 1 факт мародерства в м. Рубіжному з приміщення магазину (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid02wGPbpqYzq8XZSu8NSnrkghdMLiPydx6qZzpjXhgXdPNfk6tdck4jtMLxF1gZRJmAl).

Потягом доби. Внаслідок обстрілу м.Лисичанськ було пошкоджено місцевий готельно-офiсний комплекс, а також адмінбудівлю «Будинку техніки», де знаходився центр гуманітарної допомоги та спеціальну автомобільну техніку, яка перебуває на балансі міста (https://www.facebook.com/lug.gp.gov.ua/posts/pfbid02YxMpyRhSaeEAqxJRm1Ry27ViXbCpG94YdvpDE74YmrWoubnSck6T7nuUEt9GqaK9l).

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 3

Пошкоджених будинків – 41 (https://bit.ly/399LZgQ)

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: