Публікація

Хронологія подій у Луганській області під час російсько-української війни. 21-22 травня 2022 року

Чугуївська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Луганській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій 21-22 травня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

 

21 травня 2022 року

Вдень. Внаслідок ворожого обстрілу було зруйновано Павлоградський міст між Сєвєродонецьком та Лисичанськом (https://t.me/luhanskaVTSA/2784; https://t.me/luhanskaVTSA/2786; https://t.me/luhanskaVTSA/2787; https://t.me/luhanskaVTSA/2799; https://bit.ly/395jfWI).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Сєвєродонецьку за добу пошкоджено сім будинків (https://t.me/luhanskaVTSA/2787; https://bit.ly/395jfWI).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Лисичанську пошкоджено п’ять будинків (https://t.me/luhanskaVTSA/2787; https://bit.ly/395jfWI).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Тошківці пошкоджено 5 будинків (https://t.me/luhanskaVTSA/2787; https://bit.ly/395jfWI).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Нирковому пошкоджено 5 будинків (https://t.me/luhanskaVTSA/2787; https://bit.ly/395jfWI).

Протягом доби. Внаслідок авіаційного удару у Врубівці пошкоджено 4 будинки

(https://t.me/luhanskaVTSA/2787; https://bit.ly/395jfWI).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Гірському пошкоджено 3 будинки (https://t.me/luhanskaVTSA/2787; https://bit.ly/395jfWI).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Золотому пошкоджено 3 будинки (https://t.me/luhanskaVTSA/2787; https://bit.ly/395jfWI).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Привіллі пошкоджено 2 будинки (https://t.me/luhanskaVTSA/2787; https://bit.ly/395jfWI).

 

Підсумок дня*:             

Пошкоджених будинків – щонайменше 39

 

22 травня 2022 року

Ввечері. Загинула жителька Лисичанська, у квартиру якої влучив російський снаряд. Обстріл цього житлового кварталу був дуже щільним – пошкоджено одразу чотири будинки. Загалом в місті зафіксовані руйнування в 13 будинках (https://t.me/luhanskaVTSA/2820; https://bit.ly/3xoBy29).

Протягом доби. Внаслідок обстрілів м. Новодружеськ ворогом зруйновано 28 будинків

(https://t.me/luhanskaVTSA/2820; https://bit.ly/3xoBy29).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Гірському пошкоджено 2 будинки (https://t.me/luhanskaVTSA/2820; https://bit.ly/3xoBy29).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Золотому пошкоджено 13 будинків (https://t.me/luhanskaVTSA/2820; https://bit.ly/3xoBy29).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Нирковому пошкоджено 4 будинки (https://t.me/luhanskaVTSA/2820; https://bit.ly/3xoBy29).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Миколаївці пошкоджено 3 будинки (https://t.me/luhanskaVTSA/2820; https://bit.ly/3xoBy29).

Протягом доби. Внаслідок артилерійських та мінометних обстрілів у Катеринівці пошкоджено 3 будинки (https://t.me/luhanskaVTSA/2820; https://bit.ly/3xoBy29).

Протягом доби. У Сєвєродонецьку росіянами пошкоджено п’ять багатоповерхівок та торговельні площі ринку (https://t.me/luhanskaVTSA/2827).

Протягом доби. У Сєвєродонецьку внаслідок обстрілу поранення отримав літній чоловік, якого поліцейські своєчасно доставили до лікарні (https://t.me/luhanskaVTSA/2827).

Протягом доби. Окупанти поцілили в будівлю ГУНП, яка розташована в м.Сєвєродонецьк (https://www.facebook.com/lug.gp.gov.ua/posts/pfbid0eYH5qm99ZEAiaGdLvbkndDNXtUX1tejQfZjojZux6L1qHTH7YtSt8FNajXNcMcvZl).

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 1

Поранених цивільних – 1

Пошкоджених будинків – понад 76 (https://bit.ly/3axlWRd)

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: