Публікація

Хронологія подій у Луганській області під час російсько-української війни. 14-16 липня 2022 року

Чугуївська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Луганській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій 14-16 липня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

 

14 липня 2022 року

Протягом доби. Поліцією  зареєстровано 13 фактів руйнування помешкань місцевих мешканців, адміністративної будівлі, магазину, іншого майна громадян. Також, зареєстровано загибель жінки в результаті одного з артилерійських обстрілів за попередній період (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0fXrnRcppYGBx19vURKKrKiqJ7tUvNYttVKCBKUJvadQLegDMmCD3skPQRjL9BMz1l).

Протягом доби. Правоохоронцями встановлено факт незаконного заволодіння транспортними засобами підприємства, обласної лікарні, автопричепом місцевого мешканця (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0fXrnRcppYGBx19vURKKrKiqJ7tUvNYttVKCBKUJvadQLegDMmCD3skPQRjL9BMz1l).

Протягом доби. Поліцією  зареєстровано факт захоплення 7 адміністративних будівель (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0fXrnRcppYGBx19vURKKrKiqJ7tUvNYttVKCBKUJvadQLegDMmCD3skPQRjL9BMz1l).

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 1

Пошкоджених будинків –17

 

15 липня 2022 року

Протягом доби. До поліції надійшло 8 повідомлень про знищення або пошкодження внаслідок обстрілів окупаційних військ рф приватних помешкань громадян у містах Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Попасна, Кремінна та смт Врубівка та повідомлення про руйнування внаслідок ракетного обстрілу адміністративних будівель та споруд одного з підприємств на тимчасово окупованій території області (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0r8VarEURQFRs4sc94ccVudAhrx58du3eJmTeZdf4upoUYFjXXiJv3SFX8SoMD5zpl).

Протягом доби. До поліції надійшло 5 повідомлень за фактами незаконного заволодіння транспортними засобами (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0r8VarEURQFRs4sc94ccVudAhrx58du3eJmTeZdf4upoUYFjXXiJv3SFX8SoMD5zpl).

Протягом доби. До поліції надійшло 5 повідомлень про захоплення держбудівель (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0r8VarEURQFRs4sc94ccVudAhrx58du3eJmTeZdf4upoUYFjXXiJv3SFX8SoMD5zpl).

 

Підсумок дня*:

Пошкоджених будинків –12

 

16 липня 2022 року

Протягом доби. Зареєстровано повідомлення про незаконне заволодіння трьома транспортними засобами на тимчасово окупованій території області (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0rczom8Tbi4rkYUEdv9KrPCZCQNTVqQxJ9gYx6ZQu3Qbv2b7geA4DTysz92oqttjwl).

Протягом доби. Зареєстровано 5 повідомлення громадян про пошкодження внаслідок артилерійських обстрілів рф будинку та квартир у містах Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Попасна та с. Боровеньки (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0rczom8Tbi4rkYUEdv9KrPCZCQNTVqQxJ9gYx6ZQu3Qbv2b7geA4DTysz92oqttjwl).

 

Підсумок дня*:

Пошкоджених будинків –5

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви маєте інформацію про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму для засвідчення воєнних злочинів – обґрунтованість і якість доказів потрібні для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • убивство, поранення:
 • цивільних осіб
 • медичного персоналу
 • волонтерів
 • пошкодження чи знищення:
 • об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі)
 • медичних об’єктів (автівки, будівлі)
 • культурних, навчальних об’єктів
 • об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо)
 • побиття, зґвалтування, умисне завдання каліцтва
 • утримання в заручниках
 • пересування ворожої техніки та її застосування в населених пунктах / використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях
 • артобстріл, авіаобстріл
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів зі стрілецької зброї
 • привласнення майна цивільних осіб
 • інше.

 

Будемо вдячні за оригінальні фото й відеодокази воєнних злочинів (без оброблення та не із соцмереж), із яких можна отримати метадані

*Інформація, відображена в категорії «Підсумок дня», відповідає даним, зібраним на момент публікації, та потребує доповнення й уточнення

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: