Публікація

Хронологія подій у Луганській області під час російсько-української війни. 14-15 червня 2022 року

Чугуївська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Луганській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій 14-15 червня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

 

14 червня 2022 року

Протягом доби. Внаслідок обстрілу у Нирковому зруйновано 6 будинків (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02AW9arTbCrKPj1mCWXHnnCmhpqnLbkrscrFBdwgY4bwfExGmZZiy92Z6YfPmaqhQrl); (https://t.me/luhanskaVTSA/3463).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу у Миколаївці зруйновано 4 будинки (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02AW9arTbCrKPj1mCWXHnnCmhpqnLbkrscrFBdwgY4bwfExGmZZiy92Z6YfPmaqhQrl); (https://t.me/luhanskaVTSA/3463).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу у Вікторівці зруйновано 3 будинки (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02AW9arTbCrKPj1mCWXHnnCmhpqnLbkrscrFBdwgY4bwfExGmZZiy92Z6YfPmaqhQrl); (https://t.me/luhanskaVTSA/3463).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу у Гірському зруйновано 14 будинків (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02AW9arTbCrKPj1mCWXHnnCmhpqnLbkrscrFBdwgY4bwfExGmZZiy92Z6YfPmaqhQrl); (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid032NHFvKeduVjpHsnZ24X1Ek8UE6nW6xzxrpo71feRwWko2eohbQikRjPmpRsGqvkl); (https://t.me/luhanskaVTSA/3463).

Протягом доби. З авіації окупанти вдарили по Білій Горі, Устинівці та Метьолкіному (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02AW9arTbCrKPj1mCWXHnnCmhpqnLbkrscrFBdwgY4bwfExGmZZiy92Z6YfPmaqhQrl); (https://t.me/luhanskaVTSA/3463).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу в Сєвєродонецьку вкотре пошкоджено хімзавод «Азот» (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02AW9arTbCrKPj1mCWXHnnCmhpqnLbkrscrFBdwgY4bwfExGmZZiy92Z6YfPmaqhQrl).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу в Сєвєродонецьку зруйновано будинки в старому районі (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02AW9arTbCrKPj1mCWXHnnCmhpqnLbkrscrFBdwgY4bwfExGmZZiy92Z6YfPmaqhQrl).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу в Лисичанську сталися чисельні займання приватних житлових будинків та гаражів (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02AW9arTbCrKPj1mCWXHnnCmhpqnLbkrscrFBdwgY4bwfExGmZZiy92Z6YfPmaqhQrl).

Протягом доби. Поліцією зареєстровано 7 фактів незаконного заволодіння транспортними засобами, 2 факти захоплення адмінбудівель та 3 факти незаконного позбавлення волі або викрадення людини (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid032NHFvKeduVjpHsnZ24X1Ek8UE6nW6xzxrpo71feRwWko2eohbQikRjPmpRsGqvkl).

 

Підсумок дня*:

Пошкоджених будинків – 40

 

15 червня 2022 року

Протягом доби. Внаслідок обстрілів сталися значні руйнації в Сєвєродонецьку, Лисичанську, Вікторівці, Новоіванівці, Вовчоярівці, Нирковому та Гірському (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid03LAjDihp8CjUBFUt92V5QhbQ4qG7qw9cuVe7HjqoxZedAzzPdMD4Te7TiNd2TJoBl); (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0MEsB5HzHqx78TNM6AuFeSBnkbPVxnJvLpDMnLDm73qFdvepjt6yocJy6vmyfD4PKl).

 Протягом доби. Поліцією зареєстровано 1 факт зникнення особи безвісти, 6 фактів незаконного заволодіння транспортними засобами (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0MEsB5HzHqx78TNM6AuFeSBnkbPVxnJvLpDMnLDm73qFdvepjt6yocJy6vmyfD4PKl).

Протягом доби. Внаслідок обстрілів у Гірському пошкоджено 12 будинків (https://t.me/luhanskaVTSA/3479).

 

Підсумок дня*:

Пошкоджених будинків – 12

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви маєте інформацію про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму для засвідчення воєнних злочинів – обґрунтованість і якість доказів потрібні для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • убивство, поранення:
 • цивільних осіб
 • медичного персоналу
 • волонтерів
 • пошкодження чи знищення об’єктів (авто, будівлі):
 • цивільної інфраструктури
 • медичної інфраструктури
 • культурних, навчальних об’єктів
 • інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо)
 • побиття, зґвалтування, умисне завдання каліцтва
 • утримання в заручниках
 • пересування ворожої техніки та її застосування в населених пунктах / використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях
 • артобстріл, авіаобстріл
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів зі стрілецької зброї
 • привласнення майна цивільних осіб
 • інше.

 

Будемо вдячні за оригінальні фото й відеодокази воєнних злочинів (без оброблення та не із соцмереж), із яких можна отримати метадані

*Інформація, відображена в категорії «Підсумок дня», відповідає даним, зібраним на момент публікації, та потребує доповнення й уточнення

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: