Публікація

Хронологія подій у Луганській області під час російсько-української війни. 10-11 червня 2022 року

Чугуївська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Луганській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій 10-11 червня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

 

10 червня 2022 року

Протягом доби. Внаслідок обстрілу в Сєвєродонецьку вкотре зазнав руйнувань “Азот”, пошкоджено інші промислові об’єкти, зокрема, цегляний завод (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid0QG9ZuoyfiapSEztKLJkWARhXVCzrFF4EmTrNB66CWreE3Fyjt8R1PSxPvn2zYFDNl).

Протягом доби. В Лисичанську внаслідок обстрілів поранено п’ятьох містян (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid0QG9ZuoyfiapSEztKLJkWARhXVCzrFF4EmTrNB66CWreE3Fyjt8R1PSxPvn2zYFDNl).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу в Лисичанську зазнали руйнувань два учбові заклади та склозавод (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid0QG9ZuoyfiapSEztKLJkWARhXVCzrFF4EmTrNB66CWreE3Fyjt8R1PSxPvn2zYFDNl).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу в Лисичанську зазнали руйнувань 6 приватних будинків (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid02JJH7fWCAJUvkp37ZjdmJYRsNGCyCoX9VU6Us82G6zYMzeJjV2uLJPtwizupPzoSol).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу в Сєвєродонецьку зруйновано 4 будинки (1 багатоквартирний будинок, 3 будівлі заводів) (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid02JJH7fWCAJUvkp37ZjdmJYRsNGCyCoX9VU6Us82G6zYMzeJjV2uLJPtwizupPzoSol).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу Ниркове зруйновано 9 будинків (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid02JJH7fWCAJUvkp37ZjdmJYRsNGCyCoX9VU6Us82G6zYMzeJjV2uLJPtwizupPzoSol).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу в Оріхове зруйновано 7 приватних будинків (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid02JJH7fWCAJUvkp37ZjdmJYRsNGCyCoX9VU6Us82G6zYMzeJjV2uLJPtwizupPzoSol).

Протягом доби. Поліцією зареєстровано 6 фактів незаконного заволодіння транспортними засобами та 1 факт незаконного позбавлення людини волі у м Рубіжному та 12 повідомлень зникнення безвісти громадян на території області (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid02JJH7fWCAJUvkp37ZjdmJYRsNGCyCoX9VU6Us82G6zYMzeJjV2uLJPtwizupPzoSol).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу у Врубівці зруйновано багато будинків (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid0QG9ZuoyfiapSEztKLJkWARhXVCzrFF4EmTrNB66CWreE3Fyjt8R1PSxPvn2zYFDNl).

 

Підсумок дня*:

Поранених цивільних – 5

Пошкоджених будинків – 31

 

11 червня 2022 року

Вночі. Ворог застосував вогнеметну реактивну систему «Солнцепек» – вигоріло 10 будинків у Врубівці (https://t.me/luhanskaVTSA/3342).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу в Сєвєродонецьку на підприємстві “Склопластик” стався витік та займання мастильних матеріалів

(https://t.me/luhanskaVTSA/3379).

Протягом доби. Важкою артилерією знищено десятки будинків – у Лисичанську, Врубівці, Золотому, Тошківці (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02XX3SLSBpPCBUHcp4H5vDZ8Y5kb5KRPpBxvZfAmdP298doQYPjmGnC1SNZY6Rd7Acl).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу в Лисичанську зруйновано 4 будинки, магазин та торгівельний центр (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02XX3SLSBpPCBUHcp4H5vDZ8Y5kb5KRPpBxvZfAmdP298doQYPjmGnC1SNZY6Rd7Acl); (https://t.me/luhanskaVTSA/3389).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу в Лисичанську двоє людей отримали поранення, одна жінка загинула (https://www.facebook.com/lugdsns/posts/pfbid02XX3SLSBpPCBUHcp4H5vDZ8Y5kb5KRPpBxvZfAmdP298doQYPjmGnC1SNZY6Rd7Acl); (https://t.me/luhanskaVTSA/3379).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу в Лисичанську загинула шестирічна дитина

(https://t.me/luhanskaVTSA/3405).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу в Золотому зруйновано 10 будинків

(https://t.me/luhanskaVTSA/3389).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу в Миколаївці зруйновано 2 будинки

(https://t.me/luhanskaVTSA/3389).

Протягом доби. Внаслідок обстрілу зруйновано два мости, що ведуть до Сєвєродонецька

(https://t.me/luhanskaVTSA/3405).

Протягом доби. Поліцією зареєстровано 14 фактів зникнення особи безвісти, 13 кримінальних проваджень за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 146 КК України «Незаконне позбавлення волі або викрадення людини», 1 факт незаконного заволодіння транспортним засобом (https://www.facebook.com/policeLG/posts/pfbid0sfvKQ3euziZGbQDoeELZLpjymnBNZrrjo6mhTR9jPvfwMWJtyWCSzf2mM5WCNShNl).

 

Підсумок дня*:

Вбитих цивільних – 2

Поранених цивільних – 2

Пошкоджених будинків – 39

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви маєте інформацію про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму для засвідчення воєнних злочинів – обґрунтованість і якість доказів потрібні для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • убивство, поранення:
 • цивільних осіб
 • медичного персоналу
 • волонтерів
 • пошкодження чи знищення об’єктів (авто, будівлі):
 • цивільної інфраструктури
 • медичної інфраструктури
 • культурних, навчальних об’єктів
 • інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо)
 • побиття, зґвалтування, умисне завдання каліцтва
 • утримання в заручниках
 • пересування ворожої техніки та її застосування в населених пунктах / використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях
 • артобстріл, авіаобстріл
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів зі стрілецької зброї
 • привласнення майна цивільних осіб
 • інше.

 

Будемо вдячні за оригінальні фото й відеодокази воєнних злочинів (без оброблення та не із соцмереж), із яких можна отримати метадані

*Інформація, відображена в категорії «Підсумок дня», відповідає даним, зібраним на момент публікації, та потребує доповнення й уточнення

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: