Публікація

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 серпня 2022 року

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 05 серпня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Джерело сайт ХПГ


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


 

Наслідки обстрілу Чугуєва, 4 серпня, фото: Національна поліція

Близько 01:15 російські війська завдали по м. Чугуїв Харківської області чотири ракетні удари ракетами типу «С-300» з території Бєлгородської області РФ. Повністю зруйновано два житлові будинки, пошкоджені господарські будівлі та гаражі (https://t.me/prokuratura_kharkiv/5330https://t.me/police_kh_region/11218https://t.me/synegubov/3856).

Протягом доби російські військові наносили артилерійські удари, удари з танків та мінометів по населеним пунктам Дергачівської громади Харківського району Харківської області, а саме – м. Дергачі, с. Безруки, смт. Слатино, смт. Прудянка, с. Дементіївка, с. Нове, с. Питомник, Руська Лозова. У результаті обстрілів зруйновано декілька приватних будинків і господарчих споруд. Інформація про постраждалих відсутня (https://www.facebook.com/Zadorenko/posts/pfbid0vFtfXevcruASDxiQRRV12R9iNM2K3gHKizyKThifXswfTYXXR2cUQdEyhYMG67Kpl).

Російські військові обстріляли зі ствольної та реактивної артилерії смт. Чкаловське, с. Коробочкино Чкаловської об’єднаної громади Чугуївського району Харківської області, с.Мосьпаново Малиновської об’єднаної громади Чугуївського району Харківської області, с.Замулівка Рубіжанської об’єднаної громади Чугуївського району Харківської області (https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/pfbid0kH5UfWq6VxNTx3pmy6eEGB9Y5YdrJa4YB6xPcgNDucD5pShD7cT17GRCMjGS4S3Jl).

Також російські військові завдали авіаційних ударів біля с. Верхній Салтів Вовчанської об’єднаної громади Чугуївського району Харківської області та с. Леб’яже Чкаловської об’єднаної громади Чугуївського району Харківської області (https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/pfbid0kH5UfWq6VxNTx3pmy6eEGB9Y5YdrJa4YB6xPcgNDucD5pShD7cT17GRCMjGS4S3Jl).

Від російських обстрілів знищено приміщення птахофабрики в Харківському районі Харківської області (https://dumka.media/ukr/war/1659764882-rashisti-vshchent-znishchili-Chastinu-primishchen-ptahofabriki-pid-harkovom).

Станом на 5 серпня 2022 року з початку війни в Харківській області від російської агресії постраждали 197 дітей (https://t.me/pgo_gov_ua/5104), пошкоджено чи знищено 9826 об’єктів критичної інфраструктури та житлових будинків (https://t.me/kt20220224/1492), постраждало 39 сільськогосподарських підприємств та через обстріли згоріло понад 184,6 га пшениці та 2 га ячменю (https://kharkivoda.gov.ua/news/116933).


Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення) :

Було зафіксовано 15 фактів руйнувань житла та інших об’єктів на території Харківської області в результаті обстрілів. Пошкодження отримали приватні будинки, гараж, господарські споруди (https://interfax.com.ua/news/general/850890.html).

Загалом за добу рятувальники здійснили 19 оперативних виїздів, з яких: на ліквідацію пожеж – 3, у т.ч. пожеж, спричинених військовими діями – 2, 2 – для проведення аварійно-рятувальних робіт; 8 – на допомогу комунальникам та населенню, 6 – інші виїзди. Піротехніки ДСНС ліквідували 11 ворожих боєприпасів, що не розірвалися (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2478).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: