Публікація

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 31 травня 2022 року

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 31 травня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Джерело сайт ХПГ


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


 

Наслідки обстрілів села Світличне Золочівської громади, 31 травня, фото: Віктор Коваленко

31 травня відбувся обстріл Київського району м. Харкова. Постраждалих немає (https://t.me/synegubov/3349).

Також відбувалися багаторазові обстріли Богодухівського району Харківської області.

Протягом ночі під обстрілами перебували села Уди, Карасівка та Калинове Золочівської об’єднаної територіальної громади,Богодухівського району Харківської області. Декілька житлових будинків було пошкоджено. (https://suspilne.media/245061-u-zolocevi-na-harkivsini-rosijskij-snarad-vluciv-u-budinok-zaginula-zinka).

О 2:00 російські війська обстріляли село Одноробівка Золочівської об’єднаної територіальної громади Богодухівського району Харківської області. Травмованих та загиблих немає, знищено гараж з автомобілем, місцеве кафе, пошкоджено декілька будинків. ( https://suspilne.media/245061-u-zolocevi-na-harkivsini-rosijskij-snarad-vluciv-u-budinok-zaginula-zinka/).

У цей день відбувалися багаторазові обстріли смт. Золочів Золочівської громади Богодухівського району Харківської області. В результаті обстрілів о 9:00 ранку від влучання гаубичного снаряда у приватний будинок загинула 74-річна жінка.

Також о 14:00 в результаті обстрілів уламки артснаряда влучили жінці у голову, посікли тулуб та кінцівки. У тяжкому стані її відправили до Харківської лікарні. Ще одну жінку вдалося дістати з-під завалів будинку ДСНС Харківщини. Загалом  від обстрілів у смт. Золочів знищено три гаражі та пошкоджено щонайменше п’ять будинків. (https://suspilne.media/245314-tak-zolociv-se-ne-obstriluvali-rosiani-ponad-10-godin-but-z-artilerii-po-selisu-na-harkivsini/ https://suspilne.media/245061-u-zolocevi-na-harkivsini-rosijskij-snarad-vluciv-u-budinok-zaginula-zinka/, https://t.me/DSNS_Kharkiv/2075).

Відбувся обстріл  с. Світличне Золочівської об’єднаної територіальної громади Богодухівського району Харківської області. Внаслідок обстрілів спалахнув Будинок культури у Світличному, будівля повністю зруйнована. Також знищено 1 приватний будинок. (https://suspilne.media/245314-tak-zolociv-se-ne-obstriluvali-rosiani-ponad-10-godin-but-z-artilerii-po-selisu-na-harkivsini/).

Також відбувся обстріл м. Дергачі Харківського району Харківської області. Внаслідок обстрілів зруйновані понад десять приватних будинків та пошкоджені електромережі. (https://suspilne.media/245465-za-31-travna-rosijski-okupanti-zrujnuvali-ponad-10-privatnih-budinkiv-v-dergacivskij-gromadi/).

Наслідки обстрілів Дергачівської громади, 31 травня, фото: Дергачівська міська рада

31 травня російські війська з танків та мінометів обстрілювали села Слатине, Прудянку, с. Руську Лозову та сел. Питомник Дергачівської об’єднаної територіальної громади, Харківського району, Харківської області. (https://t.me/der_rada/1352 https://suspilne.media/245465-za-31-travna-rosijski-okupanti-zrujnuvali-ponad-10-privatnih-budinkiv-v-dergacivskij-gromadi/).

Також відбувся обстріл с. Іванівка Барвінківської  територіальна громада, Ізюмського району, Харківської області. Внаслідок обстрілу загинув 12-річний хлопчик. (https://t.me/synegubov/3349).

Цього дня  відбувся обстріл с. Шестакове Старосалтівської територіальна громади Чугуївського району Харківської області. Двоє людей загинуло (https://t.me/synegubov/3349).

31 травня поранення отримали щонайменше 7 людей (https://t.me/synegubov/3349).

Станом на 18:00 31.05.2022 року з початку війни в Харківській області загинуло 750 цивільних осіб з них 38 дітей  (https://m.facebook.com/photo.php?fbid=5162622473823598&id=100002276907245&set=a.4768906976528485&source=48).


Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення) :

Вбито щонайменше 9 людей.

Поранено щонайменше  7 людей.

Пошкоджено не менше 27 цивільних будівель

Загалом за добу рятувальники здійснили 31 оперативних виїзд, з яких: на ліквідацію пожеж – 16, у т.ч. пожеж, спричинених обстрілами – 7, пожеж, що сталися з інших причин – 9; також 3 рази для проведення аварійно-рятувальних робіт та допомоги комунальним службам; 5 – для надання допомоги населенню; 7 – інші виїзди.

Піротехнічними підрозділами ДСНС протягом доби ліквідовано 23 ворожих боєприпаси (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2075).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: