Публікація

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 29 липня 2022 року

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 29 липня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Джерело сайт ХПГ


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Наслідки обстрілу Богодухова, 29 липня, Харківська обласна прокуратура

Близько 4 години ранку російські військові завдали ракетні удари з зенітно-ракетного комплексу С-300 по центральній частині м. Харкова.  Внаслідок обстрілу пошкоджено двоповерховий будинок та  один з корпусів сільськогосподарського університету, який є пам’яткою архітектури.  Також руйнувань зазнали розташовані поруч будівлі  (https://t.me/synegubov/3810, https://suspilne.media/265654-harkivski-ratuvalniki-zagasili-pozezu-u-dvopoverhivci-aku-vranci-29-lipna-obstrilala-rosijska-armia/).

Близько 4:20 ранку російські військові нанесли 2 ракетні удари з тактично-ракетного комплексу “Точка-У” по м. Богодухів, Богодухівського району, Харківської області. Внаслідок обстрілу пошкоджені приміщення місцевого м’ясокомбінату – майстерня, цех готової продукції. Також зруйновані сім вантажних автомобілів, які розвозили продукцію (https://suspilne.media/265676-rosia-vipustila-raketu-po-primisennu-harcovogo-pidpriemstva-u-bogoduhovi-vranci-29-lipna/, https://t.me/prokuratura_kharkiv/5177).

Російські військові з гвинтокрилів Мі-8 завдали удару неподалік селища Старого Салтова Старосалтівської громади Чугуївського району, Харківської області.

Також протягом доби російські військові з артилерії обстрілювали населені пункти Харківської області. Під обстріл також потрапили: Рідне, Уди, Дементіївка, Слатине, Протопопівка,  Нове, Золочів, Прудянка, Руська Лозова, Руські Тишки, Петрівка, Безруки, Борщова, Старий Салтів та Коробочкине.( https://suspilne.media/265652-rosijska-armia-zavdala-udariv-z-vertolotiv-nepodalik-starogo-saltova-genstab/).

Російські військові обстріляли населені пункти Ізюмського району, Харківської області, а саме – біля Курульки, Дібрівного, Норцівки, Лозової, Гусарівки, Грушувахи, Вірнопілля та Мосьпанового (https://t.me/synegubov/3810).

29.07.2022 року працівниками слідчо-оперативних груп разом з експертами-криміналістами було опрацювали понад 50 фактів руйнувань помешкань та інших об’єктів на території регіону внаслідок обстрілів та пожеж (https://t.me/police_kh_region/11078).

Загалом за добу рятувальники здійснили 30 оперативних виїздів, з яких: на ліквідацію пожеж –15, у т.ч. пожеж, спричинених військовими діями – 7, 1 – для проведення аварійно-рятувальних робіт; 6 – на допомогу комунальникам та населенню, 8 – інші виїзди.

Піротехніки ДСНС ліквідували 10 ворожих боєприпасів, що не розірвалися (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2446).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: