Публікація

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 23 травня 2022 року.

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 23 травня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Джерело сайт ХПГ


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


 

Наслідки обстрілу Павлового Поля, 23 травня, фото: Суспільне

Вночі о 01:55 23 травня стався обстріл одного з населених пунктів Чугуївського району. Там зайнялись одразу 4 приватних оселі, 2 господарчі споруди, магазин та кафе на загальній площі близько 400 кв. м. (https://suspilne.media/242224-rosijski-okupanti-obstrilali-cuguivskij-rajon-gorili-budinki-magazini-ta-kafe/).

Приблизно о 7:30 ранку російські військові знову обстріляли район Павлового Поля у Харкові. Внаслідок обстрілу було пошкоджено автомобіль, кіоск «Кисет», зупинку транспорту та одну людину поранено (https://t.me/truexanewsua/47968 https://t.me/c/1347456995/48017). Згодом стало відомо про пошкодження житлового будинку поруч, а також розгромлені офіси у цьому будинку на першому поверсі (https://t.me/kharkiv_1654/37877).

Зранку російські військові вдарили з артилерії також по селам Світличне та Уди Золочівської громади. Внаслідок цього пошкоджено вісім будинків (https://suspilne.media/242412-rosijski-obstrili-poskodili-visim-budinkiv-u-zolocivskij-gromadi-na-harkivsini/).

Наслідки обстрілу Золочівської громади, 23 травня, фото: Віктор Коваленко

Вдень працівники КП «Харківобленерго» потрапили під обстріл у с. Черкаська Лозова під час відновлення електромереж у населеному пункті. На щастя, ніхто з них під час обстрілу не постраждав (https://t.me/truexanewsua/48001).

Цього ж дня в черговий раз було обстріляне с. Лісне, Харківського району. Внаслідок обстрілу в деяких із будинків розпочалася пожежа – частково знищено щонайменше три будівлі. Постраждала від обстрілу одна людина, знищено 4 будинки (https://t.me/typical_alekseevkakh/7630?single).

Цього ж дня під час обстрілу с. Безруки, Дергачівського району, Харківської області окупанти пошкодили монумент пам’яті героїв Другої світової війни. Загалом, обстріли продовжувалися по всій території Дергачівського району (https://suspilne.media/242609-u-bezrukah-na-harkivsini-okupanti-poskodili-monument-pamati-zagiblih-u-drugij-svitovij-vijni/).

У Мерефянській об’єднаній територіальній громаді повідомили, що внаслідок ворожого ракетного обстрілу ввечері було пошкоджено залізничну підстанцію (https://t.me/tipichnoe_xtz/34394).


Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення):

Вбитих немає.

Поранено щонайменше 1 людину.

Пошкоджено не менше 25 об`єктів, в тому числі, електричну підстанцію, монумент, зупинку транспорту.

За добу з 23 по 24 травня рятувальники Харківського гарнізону ДСНС продовжували виконувати службові обов’язки в умовах воєнного часу.

Загалом за добу рятувальники здійснили 16 оперативних виїздів, з яких: на ліквідацію пожеж – 8, у т.ч. пожеж, спричинених обстрілами – 4, пожеж, що сталися з інших причин – 4; крім того 2 рази рятувальники викликались для проведення аварійно-рятувальних робіт, 6 – для надання допомоги населенню та співробітникам поліції.

Пожежі, спричинені ворожими обстрілами, трапились у Чугуївському (1) та Харківському (3) районах області (https://www.facebook.com/MNSKHARKIV/posts/pfbid02P1BMdWFL53SL9CHkmwGLbit3195P7JfigXBz68FLzZh1kidSFrAmoRrwATHyScrJl).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: