Публікація

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 квітня 2022 року

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 18  квітня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Джерело сайт ХПГ


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


 

Пошкоджений обстрілами Храм Преображення Господнього на Салтівці, фото: t.me/tipichnoe_xtz

В ніч з 17 на 18 квітня 2022 року, російські військові в черговий раз обстріляли Салтівку. Внаслідок обстрілу було пошкоджено багатоповерховий житловий будинок. Значні ушкодження мали квартири з другого по четвертий поверх, крім того, у будівлі розпочалася пожежа (https://t.me/hueviykharkov/55662).

Тієї ж ночі обстрілами було сильно пошкоджено Храм Преображення Господнього на Салтівці. У храмі вибито всі вікна та двері, пошкоджено будівлю недільної школи. Серед парафіян та харків’ян, які ховаються у храмі, ніхто не постраждав (https://t.me/tipichnoe_xtz/31914 ).

Зранку продовжилися методичні обстріли всього міста Харкова. Міська влада просила жителів протягом усього дня не покидати укриття через постійну загрозу артилерійських обстрілів. У першій половині дня піддався обстрілу район Нових будинків, внаслідок чого одна людина загинула і трьох було поранено (https://t.me/suspilnekharkiv/11403 ).

Вдень в Харкові обстріляли місце видачі гуманітарної допомоги на території мікрорайону Нові будинки. Внаслідок обстрілу три людини загинули і шість було поранено (https://t.me/hueviykharkov/55677 ). Постраждали житлові будинки, декілька магазинів на ринку, тощо (https://t.me/truexanewsua/42103?single ).

Також, приблизно об 11:50, почався обстріл Основ’янського району м. Харкова. Під час обстрілу один із снарядів влучив на дитячий майданчик по проспекту Гагаріна. Жінка та чоловік, які знаходилися поблизу, загинули (https://t.me/prokuratura_kharkiv/3445 ). Постраждали і два багатоповерхових будинки поруч. На жаль, вже звично постраждали багатоповерхові будинки на Салтівці (https://t.me/c/1347456995/44735 ). Постраждав і перинатальний центр на Салтівці (https://www.youtube.com/watch?v=2E-V3xdLpOc ).

Жертви обстрілів на проспекті Гагарина, 18 квітня, фото: Харківська обласна прокуратура

18 квітня 2022 року російські окупанти завдали також удар і по Харківській області, а саме по с. Киселі Лозівського району (https://t.me/prokuratura_kharkiv/3451 ). Внаслідок цього зруйновано житловий будинок та господарські приміщення.

Цього ж дня внаслідок обстрілу постраждало кладовище у Великій Рогані. Було пошкоджено низку пам’ятників, понівечено вирвами від снарядів могили (https://www.facebook.com/groups/xtzevskie/permalink/3156798131230113/ ).

На ХТЗ внаслідок денних та нічних обстрілів було знищено декілька електроопор. Через це частина мікрорайону залишилася без електропостачання (https://t.me/tipichnoe_xtz/31963).


Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення) :

Вбито щонайменше 6 людей.

Поранено щонайменше 9 людей.

Пошкоджено не менше 12 об’єктів (серед них – храм, перинатальний центр).

Підрозділи ДСНС протягом доби 18 квітня здійснили 12 виїздів на гасіння пожеж, спричинених ворожими обстрілами. Пожежі виникли у Московському (5), Немишлянському (3), Київському (1) та Шевченківському (1) районах міста. Також від обстрілів загорілися приватні будинки в Ізюмському (1) та Харківському (1) районах області.

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: