Публікація

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 червня 2022 року

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 15 червня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Джерело сайт ХПГ


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Наслідки обстрілу села Барвінкове, 15 червня, фото: Національна поліція

15 червня 2022 року російські війська обстріляли населені пункти Харківського, Чугуївського, Богодухівського, Ізюмського та Лозівського району (https://t.me/c/1578682544/10367).

Вдень зафіксовані артилерійські удари по місту Дергачі, територіям Безруковського, Слатинського, Прудянського, Токарівського, Русько-Лозівського старостинських округів. Били з танків по Цупівці, Прудянці, Розпліднику. Застосовували бойові гелікоптери проти цивільної інфраструктури в районі Руської Лозової. В населених пунктах були зруйновані житлові будинки та інфраструктура. Про постраждалих та вбитих не повідомляється (https://www.objectiv.tv/objectively/2022/06/16/okkupanty-obstrelyali-iz-boevyh-vertoletov-russkuyu-lozovuyu/).

Також касетними снарядами обстріляли с. Барвінкове, Харківської області. Внаслідок обстрілу було пошкоджено три будинки (https://t.me/tipichnoe_xtz/35936).

Цього ж дня, у селі Леб’яже Чугуївського району Харківської області внаслідок обстрілу загорілися житлові будинки та господарчі будові (https://t.me/c/1578682544/10367).

В Ізюмському районі внаслідок обстрілів за день було поранено п’ять людей (https://t.me/c/1578682544/10367).

У Борівській громаді російські військові продовжують обстрілювати окуповані населені пункти, звинувачуючи у цьому українські збройні сили. При чому, їх знімальні групи опиняються на місці обстрілу одразу після нього, що вказує на спланованість дій (https://www.slk.kh.ua/oblast-online/borova/zagarbniki-vlastovuut-provokacii-na-okupovanih-teritoriah-harkivsini.html).

Вночі російські війська також вдарили ракетними системами залпового вогню по інфраструктурі Індустріального району м. Харкова (https://t.me/c/1578682544/10368). Згодом було повідомлено, що від обстрілу постраждав склад (https://t.me/hueviykharkov/64983).


Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення):

Вбитих немає.

Поранено щонайменше 6 людей.

Пошкоджено не менше 6 об`єктів.

Минулої доби рятувальники Харківського гарнізону ДСНС здійснили 17 оперативних виїздів, 11 з яких на ліквідацію пожеж, зокрема, спричинених обстрілами – 3, пожеж з інших причин – 8, також 2 – для надання допомоги співробітникам Національної поліції, 2 – для надання допомоги комунальникам у розчищені зруйнованих об’єктів від завалів, 1 – на чергування, 1 – інший виїзд.

Пожежі, спричинені ворожими обстрілами, сталися у Богодухівському та Харківському районах області, а також в Індустріальному районі Харкова. «Ворожими цілями стали адміністративна будівля, виробничий об’єкт та екосистема на відкритій території» (https://interfax.com.ua/news/general/839441.html).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: