Публікація

Хронологія подій у Донецькій області під час російсько-української війни. 30 травня 2022 року

Українська Гельсінська спілка з прав людини веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Україні у Донецькій області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.

 

30 травня 2022 року

За період з 30 травня по 31 травня 2022 року російській військові обстріляли 12 населених пунктів: Авдіївка, Бахмут, Торецьк, Миколаївка, Слов’янськ, Нью-Йорк, Очеретине, Орлівка, Неліпівка, Нетайлове, Травневе, Закітне. Обстріли велися з авіації, артилерії, танків, стрілецької зброї.

Внаслідок обстрілів руйнувань зазнали 26 цивільних об’єктів –  житлові будинки, дві школи, завод, аміакопровод,  критична  інфраструктура.

https://dn.npu.gov.ua/news/obstril/za-dobu-rosiyani-obstrilyali-na-donechchini-12-naselenix-punktiv-je-vbiti-ta-poraneni-mirni-zhiteli/

 

Внаслідок обстрілу російськими військовими міста Бахмут було пошкоджено будівлю мечеті.

https://bit.ly/3PVMGeq

У  Бахмутському районі внаслідок обстрілів російськими військовими  пошкоджено герметичність гілки аміакопроводу “Тольятті – Одеса”. У результаті стався витік аміаку, хмара якого рухається над грунтом від села Травневе у бік Бахмута”, що несе зазрозу місцевим мешканцям.

https://t.me/pavlokyrylenko_donoda/3547

У результаті артилерійських обстрілів російськими військовими смт Нью-Йорк та м. Торецька загинув 27-річний чоловік та ще троє цивільних осіб отримали поранення. Пошкоджено автомобілі та понад 10 приватних будинків.

https://bit.ly/3GFn5SK

У с. Закітне Краматорського району під час мінометного обстрілу перелами, мінно-вибухові травми та осколкові поранення отримав 63-річний місцевий мешканець.

https://bit.ly/3GFn5SK

Внаслідок обстрілів російськими військовими пошкоджено будинки та магазини у с. Озарянівка м. Торецька, с. Старомайорське Волноваського району та смт. Ярова Краматорського району.

https://bit.ly/3GFn5SK

Російськими військовими знищено інфраструктура тимчасово окупованого м. Лиману та його околиць, пошкоджено житлові будинки, приміщення двох бібліотек та адміністративні будівлі.

https://bit.ly/3GFn5SK

Внаслідок постійних обстрілів 2 мешканців Торецька та 1 Авдіїівки отримали смертельні поранення. По два мешканці Авдіївки та Неліпівки травмувалися.

https://bit.ly/3LW5RkY

У результаті обстрілів російськими військовими Святогірської Свято-Успенської Лаври постраждали 3-й та 4-й чернечі корпуси святні

Також загинули благочинний Лаври архімандрит Галактіон, монах Арістоклій, черниця Варвара. Поранення отримали ієромонахи Іоасаф та Амфілохій, а також ієродиякон Аліпій.

https://news.church.ua/2022/06/01/vid-bombarduvan-zaginuli-ta-poraneni-monaxi-svyatogirskoji-lavri/

https://t.me/Donetsk_obl_prokuratura/178

Внаслідок обстрілу м. Авдіївка були пошкоджені будинки по вулиці Ювілейній.

https://t.me/c/1756716434/856

 

Підсумок дня*:

Загиблих – 7

Поранених – 11

Пошкоджених будинків – 32

 

ВАЖЛИВО! Якщо ви володієте інформацією про будь-яку з перелічених нижче подій, просимо вас заповнити форму, щоб покращити якість документування злочинів, і, відповідно, якість доказів для притягнення росії, її керівництва та комбатантів до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді та інших міжнародних інституціях.

Подія, про яку ви можете розповісти:

 • вбивство, поранення цивільних;
 • вбивство, поранення медичного персоналу;
 • вбивство, поранення волонтерів;
 • пошкодження, знищення об’єктів цивільної інфраструктури (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення медичних об’єктів (автівки, будівлі);
 • пошкодження, знищення культурних, навчальних об’єктів;
 • пошкодження, знищення об’єктів інфраструктури населеного пункту (комунальні підприємства, трамвайні депо, місцевий транспорт тощо);
 • побиття, зґвалтування, каліцтво;
 • утримання у заручниках;
 • пересування у населених пунктах ворожої техніки та її застосування/використання цивільної інфраструктури у воєнних цілях;
 • артобстріл, авіаобстріл;
 • обстріл цивільних осіб та об’єктів із стрілецької зброї;
 • привласнення майна цивільних осіб;
 • інше.

Особливо ми будемо раді бачити оригінальні фото та відео (без обробки та не із соцмереж), із яких можна отримати мета-дані.

* Інформація, відображена у категорії “Підсумок дня”, відповідає зібраним нами даним на момент публікації, потребує доповнення та уточнення.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: