Публікація

ГУБОЗ МВС України перевіряє законність нанесення Вінницькою правозахисною групою шкоди міжнародному іміджу України

Другого лютого 2010 року до офісу Вінницької правозахисної групи завітав співробітник Головного Управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України у Вінницькій області Олександр Анатолійович Мамнич (тел.+380673925019), який повідомив, що до Вінницького УБОЗ з Міністерства внутрішніх справ поступила вказівка щодо проведення перевірки законності діяльності Вінницької правозахисної групи, в частині поширення заяв, які наносять шкоду міжнародному іміджу України.

  На прохання співробітника ГУБОЗ йому були надані завірені копії установчих документів ВПГ – Статуту, свідоцтва про державну реєстрацію, довідок про постановку на облік в ДПІ та в Управлінні статистики.

  Також на вимогу «перевіряючого» було надано письмові пояснення щодо оприлюдненої Вінницькою правозахисною групою заяви з приводу затримання в Закарпатській області біженця Ахмеда Чатаєва. Саме ця заява правозахисників є такою, яка на думку МВС України може завдавати шкоди міжнародному іміджу України.

Вінницька правозахисна група заявляє, що подібні «перевірки» УБОЗ України об‘єднань громадян грубо порушують конституційну свободу асоціацій, є формою тиску на правозахисні організації і очевидно знаходяться поза межами завдань спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ України, визначених відповідним Законом.

Наше особливе занепокоєння викликає той факт, що МВС України доручає УБОЗ України «перевіряти» правозахисників за їхню діяльність, спрямовану на захист біженців, що насправді є міжнародним зобов‘язанням Української держави, добровільно прийнятим на себе в момент ратифікації Конвенції ООН 1951 року «Про статус біженців».

Нажаль ми змушені визнати – саме такі незаконні «перевірки», а не маскарадна діяльність так званого Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС віддзеркалюють справжнє ставлення МВС до організацій громадянського суспільства, які захищають права людини.

У нас немає претензій до співробітника ГУБОЗ, який був змушений коректно та доброзичливо виконувати брудне замовлення, яке надійшло у вигляді вказівки від київських босів, проте ми хочемо наголосити – крім фізичного знищення не існує методів, якими МВС України може спонукати Вінницьку правозахисну групу відмовитися від допомоги жертвам порушень прав людини.

Координатор ВПГ

Дмитро Гройсман

Від УГСПЛ: як стало відомо УГСПЛ, результатом заяви, що розміщена вище, стала перевірка помічником Міністра внутрішніх справ в Вінницькій області наведеного факту. Результати перевірки будуть розміщені на нашому сайті.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: