Публікація

Хто є хто серед політичних партій України з точки зору прав людини

Сьогодні в приміщенні прес-центру ЛІГАБізнесІнформ відбулася презентація дослідницького проекту Української Гельсінської спілки з прав людини «Вплив на програмну діяльність політичних партій через моніторинг законодавчої діяльності та аналіз виборчих програм політичних партій щодо висвітлення питань прав людини».

«Наша мета – добитися від політичних партій послідовності у виконаннях програм та дати виборцям альтернативну точку зору. Зрозуміло, що всі розхвалюють себе перед виборами – правами людини перед виборами переймаються усі. Проте громадськість може показати справжнє обличчя політичних партій: як ваша фракція голосувала в парламенті останні чотири роки, хіба ви дбали про права людини?” Так розпочав презентацію проекту Володимир Яворський, Директор програм Української Гельсінської спілки з прав людини.

Подібний проект є першим в Україні – зміна правил гри в політиця уможливила відслідковування послідовності в діяльності політичних партій. Методика проекту та його хід є повністю відкритими, вся інформація буде доступною на сайті Спілки.

Проект «Вплив на програмну діяльність політичних партій через моніторинг законодавчої діяльності та аналіз виборчих програм політичних партій щодо висвітлення питань прав людини» передбачає:
– аналіз законодавчої діяльності фракцій Верховної Ради за період з 2002 по 2006 рік на предмет покращення забезпечення прав людини та основних свобод згідно міжнародних стандартів та міжнародно-правових зобов’язань України,
– аналіз передвиборних програм основних політичних блоків і партій,
– моніторинг виконання передвиборних програм політичними партіями і блоками у період з квітня по грудень 2006 року.

Результатом проекту будуть два звіти оприлюднені в березні до виборів для того, щоб надати виборцям можливість подивитися на реальну роботу та результат 100 днів роботи нового парламенту.

Експертами проекту стали досвідчені дослідники проблем прав людини в Україні з Харківської правозахисної групи та Української Гельсінської спілки з прав людини.

«Найцікавіше те, що ми самі не знаємо результату дослідження – хто був найбільшим «ворогом» прав людини в парламенті. Можливо певні стереотипи пропадуть»,- зазначив Володимир Яворський.

Проект здійснюється завдяки фінансовій підтримці, яку надано на підставі угоди про співпрацю між Інститутом сталих спільнот (Монпельє, штат Вермонт, США) та Агентством США з міжнародного розвитку (ISC/UCAN).

УГСПЛ

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: