Публікація

Громадські слухання щодо захисту майнових прав власників паїв в Чернігівській області

Нещодавно в м. Прилуки Чернігівської області відбулися громадські слухання на тему „Захист майнових прав власників земельних паїв Чернігівської області”.

Слухання були організовані Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, Чернігівською обласною державною адміністрацією та Прилуцькою районною державною адміністрацією за підтримки проекту “Мережа громадянськоi дii в Украiнi” Iнституту Сталих Спільнот (ISC/UCAN) та Агентства США з мiжнародного розвитку (USAID).

На громадських слуханнях були присутні власники паїв, керівники сільгосппідприємств та представники державних установ з Прилуцького, Талалаївського, Варвінського, Сребнянського та Ічнянського районів області. Під час запеклої дискусії були обговоренні питання щодо стану реформування земельних відносин в Україні, а також шляхи та можливості захисту прав пересічного власника земельного паю. Окремо були обговорені можливості самоорганізації власників землі з метою колективного захисту власних майнових прав на землю.

Всі виступаючі погодилися з тим, що земельні питання є одними з найбільш важливих у житті українського суспільства та вимагають великої уваги, як з боку держави, так і з боку суспільства взагалі. Багато виступаючих наголосило на тому, що на сьогоднішній день абсолютна більшість власників землі сільськогосподарського призначення дуже пасивно відносяться до своїх майнових прав, навіть, часто не розуміючи ту можливість, яку вони одержали завдяки земельній реформі. Також дуже жваво була обговорена ситуація з розміром та станом виплати орендної плати за земельний пай.

Даний захід було проведено в рамках проекту „Просування та захист майнових прав власників земельних паїв Чернігівської області”. Метою проекту є сприяння розвитку та зміцненню інститутів громадянського суспільства у регіонах Чернігівській області у питаннях ходу аграрної реформи з метою захисту прав власників земельних паїв (часток) та сприяння активізації цієї групи громадян для підвищення їх ролі у прийнятті рішень органами держаної влади та впливу на правове середовище в Україні.

За інформацією Чернігівського громадського комітету захисту прав людини

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: