Публікація

Громадські організації Ужгорода та Черкас спільно з владою інформуватимуть учасників АТО про медичні права

Нещодавно правозахисники обох міст провели робочі зустрічі з органами державної влади та місцевим самоврядуванням.

Мета співпраці – координація дій, спрямованих на покращення процесу інформування учасників АТО та їхніх родин щодо оздоровлення та отримання  медичних послуг. Робота відбувалась в межах плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Черкаси (1)

«Проводячи інформаційну роботу з учасниками АТО, громадські об’єднання Черкас, Чернігова та Ужгорода виявили сумну тенденцію – учасників АТО при поверненні з війни не турбує свій стан здоров’я, вони не проходять обстежень та лікувань, – зазначає голова «Черкаського правозахисного центру» Тарас Щербатюк. – В свою чергу, неотримання кваліфікованої медичної допомоги, непроходження реабілітаційних заходів з часом призводить до погіршення стану здоров’я, проявів роздратованості, розладів психологічного стану та, відповідно, втрати віри у  майбутнє».

Черкаси 2

За результатами проведених робочих зустрічей з питань медичного забезпечення учасників АТО між правозахисниками й органами влади в Ужгороді та Черкасах, сторони дійшли згоди про необхідність розміщення й оновлення інформації щодо медпослуг на сайтах міських рад. Зокрема публікуватиметься роз’яснення про механізм отримання безкоштовних ліків, лікування, санаторно-курортних путівок та інше.

«Комунікація між громадськими організаціями та владою покращується, відповідно ми розраховуємо на те, що процес інформування про медичні права учасників АТО та членів їхніх родин стане ефективним», – наголосив юрист «Закарпатської громади» Юрій Опаленик.

Ужгород 1

Реалізація міні-проекту «Доступність медичних послуг учасникам АТО та членам їх родин» здійснюється ГО «Черкаський правозахисний центр» у партнерстві з ГО «МАRT» та ГО «Закарпатська громада» в рамках проекту «Активні громадські дії на подолання гуманітарної кризи в Україні». Реалізатором виступає громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» при сприянні Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Погляди розробників та виконавців міні-проекту не обов’язково збігаються з офіційною позицією громадської спілки «Освітній дім прав людини в Чернігові» та Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Прес-служба ГО «Закарпатська громада»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: