Публікація

Голова ради адвокатів Київщини п. Бойко прагне доказів суспільного інтересу до її фінансової діяльності

Враховуючи суспільний інтерес до напрямів використання бюджетних коштів, виділених для організації надання безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема, з боку окремих органів Національної асоціації адвокатів України, Українська фундація правової допомоги як всеукраїнська благодійна організація, що працює у правозахисній сфері, вирішила також долучитись до громадського моніторингу використання публічних коштів як установами системи БВПД, так і органами адвокатського самоврядування.

Ми вважаємо, що така інформація може бути цікавою і громадським організаціям, і адвокатській спільноті, і громадянам, які користуються правовою допомогою адвокатів, тому направили запити на отримання публічної інформації до всіх центрів з надання БВПД, НААУ, рад адвокатів регіонів та КДКА, в яких попросили надати інформацію про обсяг та структуру їх доходів та видатків.

Перші результати є приголомшливими. Ось приклад Київської області.

Регіональний центр з надання БВПД у Київській області надав запитувану інформацію у визначений законом строк.

Натомість Голова ради адвокатів Київської області П.А. Бойко у відповіді на наш запит відмовився надати запитувану інформацію, зажадавши натомість отримати від нас докази того, що така інформація становить суспільний інтерес.

Оприлюднюємо обидві відповіді.

Відповідь директора РЦБВПД КО О. Позняка

Відповідь Голови РАКО П. Бойка

Констатуємо нехтування законом і непрозорість фінансової діяльності окремих органів адвокатського самоврядування. Хоча у розумінні закону «Про доступ до публічної інформації» інформація про фінансову діяльність органів адвокатського самоврядування жодним чином не підпадає під визначення інформації з обмеженим доступом.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: