Публікація

Херсонська прокуратура «наїхала» на безоплатну правову допомогу

 

Із подання  прокурора можна зробити  припущення, що і скарги на дії державних органів мають готувати… державні органи, на які люди хочуть поскаржитись.

Прокуратура Скадовського району надіслала подання до міської ради з пропозицією закрити «Центр з надання первинної правової допомоги», який займався наданням первинної правової допомоги громадянам міста.

Підставою позбутись суспільно-важливого закладу прокуратура називає «дублювання функцій державних органів влади та органів місцевого самоврядування».  Тобто всі державні органи, на які хочуть поскаржитись громадяни, за логікою прокуратури, мають їм в цьому допомагати і робити це максимально ефективно.

На практиці ж люди, особливо бідні верстви населення,  відвідавши державні установи і не отримавши належного роз’яснення з питань що їх цікавлять,  звертаються за порадою до «Центру з надання первинної правової допомоги» оскільки консультують безоплатно.

Керівник центру Іван Шульга зазначає: «Щодня до нас приходять люди і ми їм допомагаємо. Скаржаться, наприклад, на пенсійний фонд, що ті їм не надають відповіді по перерахунку пенсії. Скаржаться на виконавчу службу, яка не хоче комунікувати. Ми допомагаємо правильно скласти заяву, і пояснюємо людям їх права. Пояснюємо що ці державні органи зобов’язані зробити відповідно до законодавства».

Роман Романов, директор ініціативи “Права людини і правосуддя” Міжнародного Фонд “Відродження” , за сприянням якого був створений Центр, називає такі дії прокуратури спробою обмежити місцеві ініціативи та залякати органи місцевого самоврядування. «Формування спроможної та розгалуженої системи надання безоплатної правової допомоги є передумовою обмеження функцій прокуратури щодо представництва інтересів громадян. Недивно, що прокуратура намагається поставити під сумнів спроможність установ, що заповнюють прогалину, яку не забезпечують своїми діями органи державної влади, в тому числі сама прокуратура. 

Прокуратура намагається втручатися у права місцевого самоврядування, обмежити місцеві ініціативи та залякати органи місцевого самоврядування. Створена рішенням міської ради комунальна установа активно захищала інтереси територіальної громади Скадовська, зокрема у земельних спорах, на відміну від місцевої прокуратури, яка діяла виключно в залежності від інтересів керівної верхівки. Втручання у діяльність комунальної установи та місцевого самоврядування Скадовська з боку прокуратури за таких обставин виглядає особливо цинічно і потребує належної реакції з боку територіальних громад та громадянського суспільства».

 

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: