Публікація

Генеральна прокуратура знов проігнорувала факт побиття ув’язнених

Українська Гельсінська спілка з прав людини повідомляла про випадок масового побиття ув’язнених в Бучанській виправній колонії № 85 бійцями спецпідрозділу.

Після «спецоперації» до лікарні, що знаходилась в колонії потрапили не менше 12 ув’язнених з тілесними ушкодженнями.

За словами джерела УГСПЛ, спецпідрозділ ввели до колонії у відповідь на багаточисельні скарги ув’язнених на погані умови утримання в колонії

За цим фактом УГСПЛ звернулась до Генеральної прокуратури України з вимогою негайного розслідування ситуації index.php?id=1181312849


Сьогодні Українська Гельсінська спілка отримала відповідь Генеральної прокуратури України. Її зміст:

«Ваше звернення про введення до Бучанської виправної колонії № 85 Київської області підрозділу спеціального призначення та побиття засуджених Генеральною прокуратурою розглянуто.
Установлено, що згідно з наказом начальника управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у місті Києві та Київській області та затвердженим планом з метою надання практичної допомоги у проведенні обшуків у засуджених 08.06.2007 року до Бучанської виправної колонії № 85 Київської області введено підрозділ спеціального призначення.
У ході обшуку виявлено і вилучено у засуджених значну кількість заборонених для користування предметів. Фізичної сили та спеціальних засобів стосовно них застосовано не було.
За наслідками перевірки дії співробітників підрозділу спеціального призначення та працівників Бучанської виправної колонії № 85 щодо введення до установи вказаного підрозділу та проведення обшуку визнано таким, що відповідають вимогам чинного законодавства».

Видається, що в даному випадку ми стали свідками чергового факту неналежного проведення розслідування Генеральною прокуратурою.

УГСПЛ

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: