Публікація

Генеральна прокуратура не знає що таке конфіденційна інформація

В червні 2009 року Україна порушила один із основоположних принципів захисту прав біженців – принцип конфіденційності, передавши інформацію, що міститься у справах біженців, до країни їх походження. Внаслідок цього проти осіб, котрі давали свідчення про переслідування біженців у Казахстані, були порушені кримінальні справи.

Українська Гельсінська спілка з прав людини з цього приводу надіслала відкрите звернення до голови держави та до Генеральної прокуратури України .

На сьогодні до офісу організації надійшли відповіді як від Генпрокуратури так і від Президента.

Так, заступник Глави Секретаріату Президента Марина Ставнійчук надіслала лист, в якому поінформувала, що повідомлення про порушення посадовими особами Генеральної прокуратури законодавства у сфері захисту прав біженців, надіслано на розгляд посадовим особам Генеральної прокуратури.

В свою чергу Генеральна прокуратура України поінформувала УГСПЛ про те, що ними дійсно була передана інформація про громадян республіки Казахстан до Генеральної прокуратури цієї республіки.

Далі до вашої уваги цитати з листа:  

«У 2008 році органами СБ України виконувався міжнародний слідчий запит слідчого комітетуМВС республіки Казахстан про надання правової допомоги у кримінальних справах, розслідуваних казахськими компетентними органами стосовно Байсакова Е.Д., Горбенка С.Л., Байсакова Ж.Д., Жекебаєва А.В., Лукіна О.О. за фактами скоєння ними на території Республіки Казахстан кримінально карних діянь».

«Генеральна прокуратура не володіє будь-якими даними щодо порушення вимог чинного законодавства при наданні міжнародної правової допомоги у зазначених кримінальних справах».

Нагадаємо, що принцип конфіденційності лежить у основі захисту прав біженців і його порушення може призвести до руйнації усієї системи захисту біженців. У своєму Висновку № 91(LII) – 2001 виконавчий комітет Управління Верховного Комісара ООН справах біженців рекомендував, що «у процесі реєстрації [біженців та шукачів притулку] має додержуватись фундаментальній принцип конфіденційності», а також наголосив на «конфіденційному характері особистих даних та необхідності продовжувати захищати конфіденційність».

В черговий раз СБУ та прокуратура безкарно порушують права біженців та міжнародні зобов’язання України, а Секретаріат Президента погоджується з такими безвідповідальними діями.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: