Публікація

Харківський суд покарав водія маршрутки, який побив інваліда

Кожен з нас колись був свідком грубого чи хамського поводження водіїв маршруток з людьми, яким держава надала пільги на проїзд. Пенсіонери та інваліди змушені користуватись своїм правом, соромлячись цього. Іноді навіть воліють заплатити гроші, щоб не почути принизливого: «Щось забагато вас розвелось, інвалідів/пенсіонерів». В Харкові сліпа людина спробувала відстояти своє право на проїзд, і за це була побита водієм маршрутки.

Це трапилось в липні 2010 року. Інвалід 1 групи зайшов до автобусу, пред’явив водію посвідчення та зайняв місце. Проте, водій звернувся до нього з вимогою або оплатити проїзд, або залишити салон. Після відмови пасажира виконати вимогу, той вирвав сумку у сліпого, та викинув її з маршрутки.

Коли ж інвалід попросив водія вибачитися та повернути сумку,  чоловік сказав, що викине його слідом за нею. І погрозу здійснив, супроводжуючи процес побиттям сліпого.

Безпомічна людина намагалась перешкодити такому розвитку подій, тримаючись за поручні, але після удару по нирках відпустила їх, і водій викинув чоловіка на асфальт.

Автобус поїхав. Люди, які стояли на зупинці допомогли йому підвестись, та посадили на інше маршрутне таксі, яким він доїхав до травмпункту.

На цьому історія могла скінчитись, але інвалід вирішив, що його кривдник має понести справедливу кару. І звернувся до суду. Результатом стало рішення, яким водія маршрутки визнали винним та присудили до ста годин суспільних робіт. В суді він свою вину визнав повністю.

Щоправда  грошової компенсації постраждалий так і не отримав (просив 5000 грн). Проте зараз готує ще один позов, і сподівається на перемогу.

 

Юридичну допомогу постраждалому надає Харківська організація незрячих юристів

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: