Публікація

Харківський апеляційний суд: катування, вчинені міліціонерами, не є небезпечними для життя та здоров’я людей

Харківських міліціонерів, які створили злочинне угрупування та займалися катуванням апеляційний суд амністував як таких що «вчиняли злочини, не пов’язані з насильством, небезпечним для життя та здоров’я».

Групу міліціонерів, учасників злочинного угрупування, які займалися шахрайством та катуваннями і отримали по 6 років позбавлення волі відпустили на волю колегія суддів Харківського апеляційного суду. Більше того, їм дозволили знову повернутися на роботу в правоохоронні органи.

Амністували міліціонерів через те, що їх злочини не пов’язані з насильством, небезпечним для життя і здоров’я людей. Цікаво, що ці ж судді визнали факт застосування катувань. Проте, очевидно, не вважають це діями, небезпечним для здоров’я.

Михайло Тарахкало, директор зі стратегічних справ Української Гельсінської спілки, обурений рішенням служителів Феміди: «Якби судді ознайомились зі справою Савін проти України, яка розглядалася в Європейському Суді, вони б знали, що ЄСПЛ вважає, що міліціонери, які винуваті в катуваннях, не можуть бути амністовані».

Правозахисники вже звернулися до Європейського суду з прав людини та планують оскаржити рішення у Вищому спеціалізованому суді України.

Справа підтримується Фондом стратегічних справ Харківської правозахисної групи та Української Гельсінської спілки з прав людини.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: