Публікація

Другий парламентський комітет рекомендує утворити ще один єдиний державний реєстр осіб

Комітет з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства рекомендує парламенту прийняти з основу проект закону про Єдиний Державний реєстр дітей, які залишились без опіки батьків і можуть бути усиновлені та громадян, що бажають усиновити дитину, внесений народним депутатом В. Атрошенком.

Внесений проект спрямовано на врегулювання проблем, пов’язаних з усиновленням дітей. З цією метою пропонується створити Єдиний Державний реєстр усиновлення, визначити порядок його формування, використання, захисту бази даних реєстру та належну систему відповідальності за неправомірне використання останнього.

Члени Комітету зазначили, що з прийняттям проекту буде вдосконалено механізм ведення обліку дітей, які залишилися без батьківської опіки, громадян України та іноземців, що бажають усиновити дитину. Це в подальшому сприятиме влаштуванню дітей в сім’ї та покращить захист їхніх прав та інтересів.

Зокрема, пропонується створити Єдиний Державний реєстр усиновлення – автоматизовану систему збору, накопичення, зберігання та надання даних про дітей, які залишились без опіки батьків і можуть бути усиновлені та громадян, що бажають усиновити дитину, до складу якої включаються технічні засоби їх обробки (засоби обчислювальної техніки, мережі та канали зв’язку, а також програмне та інформаційне забезпечення).

Законопроектом визначено норми щодо формування та порядку використання Єдиного Державного реєстру усиновлення.

Секретаріат Ради українських правозахисних організацій

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: