Публікація

Дожити до реабілітації

„Ситуація, що склалася на сьогоднішній день в Україні стосовно реабілітації жертв політичних репресій, є неврегульованою і несправедливою щодо жертв репресій”, – зазначено у спільному прес-релізі Ради українських правозахисних організацій та Харківської правозахисної групи з нагоди громадського обговорення законопроектів щодо реабілітації репресованих.

У м. Києві 21 червня в приміщенні Регіонального центру Академії правових наук України відбулися громадські слухання „Обговорення законопроектів про зміни до Закону України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”, які були проведені Радою українських правозахисних організацій (РУПОР), Харківською правозахисною групою спільно з Комітетом ВРУ з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин за підтримки міжнародного фонду „Відродження”.

Представники правозахисних громадських організацій, журналісти, народні депутати, представники Верховного Суду, СБУ, МВС, Мінюсту висловили своє бачення змін в цій царині, яскравим свідченням того що тема актуальна та важлива виступає кількість законопроектів змін до Закону про реабілітацію, запропоновані Кабміном України; народними депутатами Л. Лук’яненком; Л. Танюком; П. Качуром; С. Сташевським, Р. Ткачем та В. Лебедівським; М. Круцем та Р. Ткачем; М. Оніщуком; С. Гавришем; Всеукраїнським об’єднанням політв’язнів та репресованих.

Харківська правозахисна група пропонує внести у порядок денний на розгляд Верховної Ради України в якомога короткий строк проект Закону у новій редакції, побудований на законопроектах Л. Лук’яненка або Л. Танюка з урахуванням наших пропозицій.

Також під час слухань відбулася презентація презентація проміжних результатів великого проекту міжнародного товариства “Меморіал” “Жертви політичних репресій в СРСР”, зокрема, видання двох лазерних дисків, які містять: базу даних імен жертв політичних репресій в Казахстані, Росії, Узбекистані та Україні у кількості 1 345 796 імен, бібліографічний покажчик “Книги пам’яті жертв політичних репресій в СРСР”, сталінські розстрільні списки, пам’ятники жертвам репресій, інформацію та документи щодо структури та історії ГУЛАГу, щодо НКВС, деякі видання, присвячені темі політичних репресій.

Контакт:

Ярослав Гордієвич,
прес-секретар РУПОРу

Тел: (067) 209 1772

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: