Публікація

Держслужбовці навчаються у правозахисників

14 лютого у м. Чернігові Українська Гельсінська спілка з прав людини(УГСПЛ) спільно з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини(ЧГКЗПЛ) провели третій тренінговий курс з питань головних пріоритетів євро-інтеграційних процесів України у розрізі Плану дій Україна – ЄС в сфері прав людини для державних службовців відділів внутрішньої політики 23 районних адміністрацій та міськвиконкомів Чернігівської області.

Як і два попередніх тренінги тренінг складався з трьох модулів:

Перший – вступ: загальна інформація щодо плану дій Україна – ЄС та загальний огляд співробітництва у сфері прав людини, доповів координатор проекту Вадим Пивоваров, УГСПЛ.

Другий – свобода мирних зібрань, провів Володимир Чемеріс, Член Правління УГСПЛ та Інституту „Республіка”(м. Київ). У своєму виступі він розповів про права громадян на мирні зібрання та обов’язки органів влади забезпечити їх виконання згідно українського законодавства. Після доповіді Володимир Чемеріс давав відповіді на питання учасників тренінгу щодо різних ситуацій, котрі можуть виникнути під час мирних зібрань та шляхи їх вирішення на прикладі вирішення подібних питань у країнах Європейського союзу. Після обговорювання учасникам тренінгу показали документальний фільм „Обличчя протесту”. Фільм  був зроблений по подіям кінця 2000 – 2001 років у Києві під час акцій „Україна без Кучми”.

Третій – свобода доступу до інформації, провела Наталія Романова,  Голова Чернігівського громадського комітету захисту прав людини(м. Чернігів).  Під час тренінгу вона розповіла про доступ до інформації з огляду національного права та практики з питань свободи інформації. Разом з учасниками тренінгу провела практичне заняття по складанню та застосуванню трискладового тесту при вирішенні питання щодо надання інформації.

Тренінговий курс проводився за фінансової підтримки Міжнародного фонду „Відродження”.

УГСПЛ

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: