Публікація

Чи стануть закони кращими?

З 1 липня в Міністерстві юстиції України працюватимуть найбільш високооплачувані та повністю забезпечені житлом державні службовці в країні: фахівці законопроектних підрозділів Міністерства юстиції України отримуватимуть зарплату від 2 тисяч гривень і більше. Це буде найвища зарплата в країні, встановлена для державних службовців. Вона перевищуватиме нинішні зарплати цієї ж категорії держслужбовців у 3-5 разів.

Зарплати будуть підвищені тим працівникам Міністерства юстиції України, які будуть залучені до законопроектних робіт. До 19 червня в Міністерстві юстиції триватиме конкурс на заміщення вакантних посад серед фахівців у галузі нормопроектування. Для участі у конкурсі кандидати розшукуватимуться серед практиків-нормопроектувальників, представників наукових кіл, а також викладацького складу вищих навчальних закладів, зокрема, регіональних вузів, по всій Україні. З переможцями конкурсу та іншими фахівцями Мін‘юсту, які будуть залучені до розробки законопроектів, будуть укладені контракти, в яких Міністерство юстиції зобов‘яжеться встановити відповідний рівень заробітної плати та забезпечити постійним житлом. Про це повідомив перший заступник Міністра юстиції України, голова конкурсної комісії Анатолій Заєць.

На сьогодні Кабінет Міністрів вніс відповідні зміни до актів, що регулюють фонд заробітної плати. Та надав право Міністру юстиції України встановлювати надбавки до заробітної плати окремих видів державних службовців Міністерства юстиції. З цією метою також внесені корегування до фонду заробітної плати цьогорічного бюджету країни. З наступного ж року відповідну суму буде закладено в Державний бюджет вже при його розробці, повідомив перший заступник Міністра юстиції.

Він нагадав, що на реалізацію Указу Президента України від 26 листопада 2003 року „Про поліпшення організації законопроектної роботи” постановою Кабінету Міністрів «Про деякі питання поліпшення організації законопроектної діяльності” 3 березня 2004 року Міністерству юстиції України було надано функції основного розробника проектів законів в країні.

З 1 липня 2004 року Мін‘юст України стане єдиним розробником проектів законів у сфері публічного права – конституційного та цивільного права, з питань судоустрою, судочинства та підприємництва. З 1 січня 2006 року Міністерство юстиції стане головним розробником всіх проектів законів, що розробляються в Україні.

У зв‘язку із суттєвим збільшенням повноважень, що переходять до головного юридичного відомства, Міністерств юстиції поступово збільшить на 200 осіб штат фахівців, що залучатимуться виключно до законопроектної роботи. Зокрема, з 1 липня штат відомства буде збільшено на 50 фахівців-нормопроектувальників, з 1 січня 2005 року – на 75, з 1 січня 2006 року – ще на 75 фахівців цієї галузі.

Анатолій Заєць також повідомив, що наступний конкурс по відбору фахівців-нормопроектувальників, які займатимуться законопроектною роботою, Міністерство юстиції проведе у жовтні-листопаді цього року.

Секретаріат Ради українських правозахисних організацій

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: