Публікація

Чи «дограється» влада Кривого Рогу до катастрофи?

Про те, як місцеві чиновники реагують на звернення громадян і про те навіть, як їх реєструють, мені відомо не з чужих вуст. Бо за моєї участі доводилося навіть примушувати бюрократів із Криворізького виконкому міськради реєструвати колективну заяву із використанням аж двох диктофонів і цифрового фотоапарату (оскільки по-іншому відмовляли людині в реєстрації, і край!).

 

Тож, зокрема, через названий (а також – інші численні випадки формального реагування) я цій владі відверто, не криючись, не довіряю. Тому не особливо здивувався черговій відписці за підписом Людмили МАРТІН (виконуючої обов’язки голови Центрально-міської районної у місті ради) від 16 червня цього року у відповідь на одне із звернень до міського голови. А в ньому йшла мова про те, що в результаті руйнування однієї із панелей лоджії будинку №1 по вулиці ПУШКІНА, будинок може зазнати руйнування і «в результаті призвести до травмувань і навіть загибелі людей». У своєму проханні громадянин виклав кілька пунктів. Ось вони:

 

1. Створити комісію з метою обстеження стану панелі у складі представника УЖКГ, представника управління МНС у Кривому Розі та представника проектної будівельної організації.

2. Забезпечити проведення комісією обстеження конструкції тієї панелі лоджії, яка є частиною квартири.

3. Виходячи із викладених фактів, визначити заходи, які б унеможливили подальше руйнування конструкцій панелі, а також – усунути небезпеку для життя та здоров’я людей під час експлуатації лоджії.

4. Комісії визначити кошторис робіт, які необхідно виконати з метою відновлення безпечного для оточуючих робочого стану панелі, відповідно до її призначення.

 

Крім переліченого, громадянин, що звертався, просив також видати йому на руки копію акта тієї комісії, на створенні якої він наполягав.

 

А відповідь від 16 червня (я її зацитую майже всю, бо – показова), була такою:

 

«При обстеженні лоджії квартири… виявлено, що після демонтажу реклами ТОВ «Фалбі» на поверхні панелі є невеликі отвори та волосяні тріщини. У телефонній бесіді з директором аптеки ТОВ «Фалбі» ФЕДУНОМ А.С. достигнута домовленість про виконання робіт з оштукатурювання отворів і тріщин зазначеної панелі лоджії в термін до 25.06.2010… Стосовно видачі Вам акта технічного стану лоджії повідомляю, що оскільки технічний висновок про стан будівельних конструкцій не належить до компетенції виконкому районної у місті ради, пропоную Вам звернутись до проектної організації, яка має відповідну ліцензію».

 

Тобто, у відповіді лише умовно (чи – формально) проглядається «справжня турбота про життя і здоров’я громадян», як це люблять виголошувати з високих трибун місцеві посадовці. Крім того, ніяка комісія (якщо вона взагалі була створена) до громадянина, стривоженого своїм майбутнім і можливими численними жертвами, не зверталася. Якісь виконавці (невідомо, хто), не спитавши навіть дозволу у власника лоджії, просто… замазали ті отвори і тріщини на панелі, які насправді не можна назвати «невеликим» і «волосяними» (на світлинах).

 

Але названі отвори та тріщини – то далеко не все із того, що, можливо, загрожує великою небезпекою для мешканців будинку та для численних відвідувачів аптеки «Фалбі» й відомого на все місто (мабуть, – завдяки ТРК «Рудана») кафе «Джеронімо», яке розмістилося в прибудові до цього будинку.

 

Справа в тому, що існують два основні документи, на базі яких в місті утримуються і обслуговуються житлові будинки. Перший – це „Правила утримання житлових будинків та прибудинкових територій”, затверджені наказом Держжитлокомунгоспу від 17 травня 2005 року за номером 76. Другий – рішення сесії Криворізької міської ради  від 27.01.2010 року „Про затвердження правил утримання та збереження житлового фонду в м. Кривому Розі”, підписане міським головою Юрієм ЛЮБОНЕНКОМ.

 

І той, хто уважно їх вивчить та порівняє з реальним станом утримання та обслуговування будинку №1, що на вулиці ПУШКІНА, в сьогоднішніх умовах, обов’язково побачить, що із спорудженням прибудови, де розмістилося кафе „Джеронімо”, взагалі зникла значна частина прибудинкової території, що вже унеможливлює повноцінне його обслуговування.

 

 І це при тому, що (як мені вдалося дізнатися), ця споруда – чи не найперша крупнопанельна „дев’ятиповерхівка” в місті, збудована за спеціальним проектом до 100-річчя від дня народження Володимира ЛЕНІНА, в 1970 році. Тобто, будинку 40 років, і вже неозброєним оком видно, як він руйнується: на різних поверхах під лоджіями вже видно оголену арматуру, на стінах міжповерхових майданчиків у під’їзді – чимало тріщин, не менше їх – і у окремих квартирах, падають з висоти шматки бетону (добре, що поки що ніхто не постраждав)…  При цьому важливо знати, що за останні роки (з 2007-го) значно змінилися деякі допуски навантаження на конструкції будинків (наприклад, щодо тривкості від напору вітру – приблизно в два рази), а тому міській владі треба приділити особливу увагу утриманню і обслуговуванню, передусім, висотних будинків-ветеранів за віком. В тому числі, – і на вулиці ПУШКІНА.

 

Через це ось та формальна відповідь, яку я цитував напочатку,  на звернення одного з мешканців цього будинку й наступне „замазування” (заштукатурювання) замість повноцінного ремонту може сприйматися як крок до біди. Особливо, – якщо виявиться, що  було здійснене несумісне із вимогою „Правил” перепланування і переобладнання на першому поверсі цього будинку.

 

Додаток: лист виконкому Криворізької міської ради

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: