Публікація

Чоловіку дозволили написати апеляційну скаргу в обмін на свободу

Понад 71 тисячу гривень отримає від держави Руслан Яковенко за два зайві тижні перебування у Київському СІЗО та ультиматум, який йому там фактично поставили: «Або він пише апеляційну скаргу на рішення суду, і далі залишатиметься за гратами, або відмовляється від апеляційного оскарження, і тоді його звільнять».

Саме так керівництво СІЗО виконувало вирок суду, в якому було чітко зазначено, скільки Яковенку перебувати в ув’язненні. І коли чоловік повністю відбув призначений термін покарання та готувався вийти на свободу, засудженого попередили, що написання апеляції коштуватиме йому неволі на невизначений термін.

Руслан Яковенко обрав свободу. Проте не вибачив такого свавілля державі і за допомогою громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини поскаржився до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

За словами Олега Левицького, адвоката  пана Яковенка: «Держава в особі Київського СІЗО виправдовувалась у Європейському Суді особливостями вітчизняного законодавства. Зокрема зазначалось, що обвинувальний вирок виконується тільки після набрання ним законної сили. З цього, мовляв, випливає, що поки вирок не пройде апеляційну перевірку, засуджений не може бути звільнений. Навіть тоді, коли він повністю відбув призначене судом першої інстанції покарання.

Не треба бути юристом, щоб інтуїтивно обуритися таким дурисвітством.  У справі Руслана Яковенка маємо ганебний приклад облудного маніпулювання законом, що не має нічого спільного з правом. Нажаль, подібна практика продовжує залишатись поширеною в діяльності пенітенціарних установ».

ЄСПЛ повністю задовольнив скаргу заявника і визнав, що мало місце порушення права Яковенка на свободу та права на апеляційне оскарження вироку. За це держава повинна сплатити моральну шкоду в розмірі 3 000 євро.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: