Публікація

Черговий позов на велику суму проти газети в Одесі

Цього разу під загрозою закриття опинилася незалежна газета „Правоє дєло”, яку видає студія „Негоціант”.

Тиск посилився після того як редакція наважилася передрукувати в номері від 19 вересня 2003 року, з посиланням на Інтернет – видання „Vlasti.net”, статтю під назвою „Спецслужби чи торговельне представництво?”. У статті викладено лист анонімного працівника обласного управління Служби Безпеки України про корупційні дії, які мали місце у спецслужбі в Одеській області.

Як повідомила в ексклюзивному інтерв’ю АП заступник головного редактора газети „Правоє дело” Ірина Голобородько: „Газета не виходила за межі статті 42 Закону України „Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні”. Під час передруку було зазначено посилання на Інтернет видання „Vlasti.net””.

Стало відомо, що після оприлюднення статті „Спецслужби чи торговельне представництво?” відбулися кадрові зміни у керівництві обласного управління Служби Безпеки України. Журналісти розцінили це як своєрідне підтвердження правдивості оприлюдненої публікації у Інтернет виданні „Vlasti.net” і передрукованої у одеській газеті „Правоє дєло”.

Однак, один з фігурантів публікації – Геннадій Труханов подав позовну заяву до Приморського районного суду Одеси про захист честі, гідності, ділової репутації і стягнення моральної шкоди з редакції газети „Правоє дєло”. У першій позовній заяві була зазначена сума у одну гривню. Вже у доповненні до заяви, на першому судовому засіданні, яке відбулося 13 січня 2004 року, представник Геннадія Труханова Валерій Алін вже зазначив суму в 200 тисяч гривен.

У редакції газети такий позов вважають незаконним.

„Олігархічні структури, про які йде мова у статті „Спецслужба чи торговельне представництво?” прагнуть знищити незалежне видання, порушити права громадян на правдиву, повну та об’єктивну інформацію.

„Жодних спростувань інформації, оприлюдненої у статті в газеті „Правоє дєло” не надійшло,” – повідомила Ірина Голобородько.

Наступне судове засідання відбудеться 4 лютого 2004 року.

На цьому тиск на працівників газети не обмежився.

Ввечері, 19 січня, додому до заступника головного редактора газети „Правоє дєло” Ірини Голобородько прийшли двоє невідомих молодих людей. Вони відмовилися представитися і попередили журналіста, що газета „Правоє дєло” „все одно буде знищена”. Ірині Голобородько наголосили, що, якщо вона і далі буде захищати інтереси газети на процесі з Геннадієм Трухановим, її здоров’ю буде загрожувати небезпека.

Ірина Голобородько 20 січня передала заяви до начальника УМВС України в Одеській області та судді Приморського районного суду Одеси у яких наголосила: „Цією заявою я попереджаю правоохоронні органи, що я не збираюся закінчувати життя самогубством, моє здоров’я нині є задовільним і якщо зі мною щось трапиться – джерело інформації про це слід шукати у пана Г. Труханова чи його представників”.

Конфліктом навколо газети „Правоє дєло” вже зацікавилися представники Інституту масової інформації та Одеське обласне відділення незалежної профспілки журналістів.

Цими днями редакція газети „Правоє дєло” планує оприлюднити факти тиску на спеціально організованій прес конференції.

Протистояння посилюється.

Ігор Столяров,

Одеса

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: