Публікація

Борис Захаров зустрівся з очільниками Нацполіції з приводу погрому на Лисій горі

27 квітня 2018 року керівник Адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров зустрівся з Головою Національної поліції України Сергієм Князєвим та начальником Головного управління Національної поліції у м. Києві Андрієм Крищенком з приводу погрому табору ромів на Лисій горі в м. Києві і загальної ситуації із зростанням ромофобії і злочинів на ґрунті ненависті в Україні.

Андрій Крищенко розповів, що Національна поліція України проводить розслідування за фактом скоєного злочину. Слідчим відділом Голосіївського управління поліції після проведення першочергової перевірки розпочато кримінальні провадження за ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії) та ч. 2 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України. Андрій Крищенко запевнив, що працівники поліції проводять усі необхідні оперативно-розшукові заходи та слідчі дії для встановлення правопорушників, а також превентивні заходи в інших районах м. Києва, щоб подібні інциденти не повторилися.

234334

Сергій Князєв запропонував створити робочу групу з питань прав ромів при Національній поліції України за участі правозахисних та ромських організацій. Також слушною видається його пропозиція працевлаштування представників ромів у Національній поліції України для покращення комунікації з ромською громадою.

Спілкування з керівництвом Національної поліції вселяє надію, що розслідування злочину буде результативним, а подібні інциденти не повторюватимуться.

Увага: Просимо жертв та свідків інциденту на Лисій Горі звертатися до громадської приймальні УГСПЛ за телефонами: (044) 383 95 19, (094) 928 65 19, а також до столичної поліції для надання свідчень. Телефон безкоштовної гарячої лінії 0-800-50-02-02.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: