Публікація

Більше 150 організацій та громадських активістів просять Януковича ветувати антидискримінаційний закон

13 вересня 2012 року Коаліція з протидії дискримінації в Україні (КПД), яка об’єднує 34 громадські організації з різних регіонів України,  направила звернення до Президента України Віктора Януковича із проханням накласти вето на закон № 10458 «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», прийнятий Верховною Радою 6 вересня 2012 року.

Крім організацій-членів КПД, звернення підписали інші правозахисні організації (Харківська правозахисна група, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Вінницька правозахисна група, Ла Страда-Україна,Центр інформації про права людини) та 120 громадських активістів.

Основна мета звернення до Президента — привернення уваги до факту прийняття неякісного закону та ігнорування думки громадськості. Так, під час підготовки законопроекту №10468 до другого читання жодна пропозиція робочої групи громадських організацій та офісу Омбудсмана (створена за згоди Комітету з прав людини, національних меншин та міжетнічних відносин ВР) не була врахована і  не знайшла відображення в ухваленому законі.

Головуючий комітет та депутати не дочекалися ані висновку Ради Європи, ані рекомендацій Європейської Комісії та не врахували результатів громадського обговорення, раніше ініційованого автором законопроекту — Міністерством юстиції.

КПД та інші підписанти звернулися до Президента із проханням накласти вето на закон та відправити його на доопрацювання із врахуванням коментарів правозахисних організацій та офісу Уповноваженого за прав людини ВР.

Основне занепокоєння підписантів, попри загальну низьку оцінку закону, викликають невиправданообмежений перелік антидискримінаційних ознак та відсутність у законі реального механізму захисту від дискримінації.

КПД безумовно вітає намагання держави рухатися до створення необхідного  антидискримінаційного законодавства. Очевидним є той факт, що урядовцям, які розробляли законопроект, та законодавцям, які його приймали, забракло часу та бажання, адже в гонитві за формальним виконанням пункту Плану дій з візової лібералізації (ПДВЛ), було абсолютно знехтувано якістю закону та інтересами тих, кого цей закон покликаний захищати. Застосування закону в його теперішньому вигляді буде неможливим.

КПД вкотре наголошує на тому, що на шляху створення ефективного законодавства необхідно враховувати думку громадськості та фахівців, а також  намагатися якомога якісніше формулювати закони задля їх подальшого успішного застосування.

Коментарі КПД закону № 10468 доступні тут: http://www.antidi.org.ua/activity/application/application_242.html    

 

 

За додатковими коментарями звертайтеся до співголів Коаліції:

–          Ірина Юріївна ФЕДОРО́ВИЧ: +380(97)509‑40‑62[email protected]

–          Назарій Федорович БОЯРСЬКИЙ: +380(97)925‑88‑81[email protected]

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: