Публікація

Аналітичний звіт УГСПЛ «Історія одного міста. Звільнення та оборона Маріуполя»

УГСПЛ продовжує історіографію подій гібридного збройного конфлікту в Україні 2014 – 2018 рр. розповіддю про звільнення та оборону Маріуполя

Маріуполь – одне з найбільших міст Донбасу, друге за чисельністю населення місто Донецької області, ключове для Донеччини і стратегічно важливе для України, головний порт в Азовському морі і другий після Одеси за товарообігом порт у державі.

У квітні 2014 р. на території Донецької Луганської областей почалося протистояння організованих антиурядових проросійських незаконних збройних формувань, які не визнавали результатів Революції Гідності, Євромайдану і хотіли повторити на території Донецької і Луганської областей «Кримський сценарій» – незаконне і протиправне включення територій цих областей до складу Російської Федерації– зі Збройними Силами України, підрозділами Служби безпеки і Міністерства внутрішніх справ України. Допомогу антиурядовим незаконним збройним формуванням активно надавала Російська Федерація. До того ж, ця допомога включала як фінансування, постачання озброєнь та паливних матеріалів, так і пряму замасковану участь російських військовослужбовців і цілих підрозділів Збройних Сил Російської Федерації у цьому конфлікті.

З вересня 2014 р. у Маріуполі тимчасово розміщувалася Донецька військово-цивільна адміністрація.

Зі звітом можна ознайомитись за посиланням.

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів.

Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook www.facebook. com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: