Публікація

Тортури та нелюдське поводження: правозахисники оприлюднять докази злочинів сепаратистів та російських збройних сил щодо українських полонених.

15 травня 2018 року об 11:00 у Києві у приміщенні прес-центру «Главкома» правозахисники з ГО Truth Hounds та Української Гельсінської спілки з прав людини презентують звіт «Підвали.rar» з аналізом доказів злочинів проти людяності сепаратистів так званої «ДНР» та підрозділів збройних сил Російської Федерації за період 2014-2015 років. Зібрані факти документатори передадуть до Міжнародного кримінального суду.

У звіті наведено беззаперечні докази тортур над цивільним населенням та солдатами ЗСУ, нелюдського поводження, що принижує гідність людини, вбивств полонених, імітації розстрілів, вербування у збройні сили бойовиків, використання неповнолітніх для «служби» в незаконних збройних формуваннях та фактів сексуального насильства. Правозахисники також зібрали імена осіб, які мають бути притягнуті до відповідальності за ці злочини.

«Змушували стріляти у своїх, а в разі відмови – били та погрожували, що уб’ють також й інших полонених. Це все було в тирі. Після цього нас перевели в сусідню кімнату. Там імітували розстріл з автоматів. Таким чином вони психологічно тиснули на тих, кого залишили в тирі. Після імітації розстрілу нас привели назад у тир і продовжили бити», – засвідчив колишній полонений, якого утримували у Донецьку.

Дані про злочини незаконних збройних формувань так званої «ДНР» та про участь підрозділів збройних сил РФ у конфлікті на Донбасі ґрунтуються на свідченнях 138 потерпілих, які перебували у полоні на території Донецька, Сніжного, Горлівки та Чистякового (Тореза).

«Ми впевнені, що вкрай важливо ретельно і ґрунтовно розслідувати всі ті події й притягнути відповідальних за міжнародні злочини осіб до суду в рамках незалежного та неупередженого засідання, гарантуючи повну повагу до основних прав і справедливий судовий розгляд», – говорить дослідник, документатор воєнних злочинів ГО Truth Hounds Роман Авраменко.

Дослідження проведене в рамках співпраці з Платформою громадської солідарності та Коаліцією за Міжнародний кримінальний суд за підтримки National Endowment for Democracy.

ДЕ: м. Київ, вул. Шовковична, 8/20, прес-центр «Главкома».

КОЛИ: 15 травня 2018 року, 11:00.

СПІКЕРИ:

  • Роман Авраменко – дослідник, документатор воєнних злочинів ГО Truth Hounds;
  • Сергій Мовчан – експерт ГО Української Гельсінської спілки з прав людини.

 

Контакти для акредитації:

[email protected]

+380632064876

The National Endowment for Democracy (NED) це приватна неприбуткова фундація, що працює для зростання та посилення демократичних інститутів по всьому світу. Щороку NED пропонує більш ніж 1700 грантів в більш ніж 90 країнах для підтримки неурядових організацій, що працюють на посилення демократії.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: