Публікація

2554 епізоди та 881 постраждала людина: огляд задокументованих воєнних злочинів у квітні 2024 року

Упродовж квітня 2024 року документатори УГСПЛ зафіксували та внесли до бази даних 2554 епізоди. З початку повномасштабного вторгнення Росії загальна кількість задокументованих епізодів становить 49973. Майже четверта частина з них, 11133, пов’язані із людськими втратами чи порушеннями прав цивільного населення.

Масований ракетний удар по Запоріжжю 5 квітня 2024 року. Фото: Відділ комунікації поліції Запорізької області

У квітні 2024 року дані про кількість епізодів показали найбільший їх приріст у Запорізькій (+580), Донецькій (+542), Херсонській (+339), Київській (+248), Дніпропетровській (+170), Сумській (+166), Чернігівській (+115), Харківській (+108) та Одеській (+84) областях. 

Кількість епізодів по областях. Інфографіка: УГСПЛ

Постраждала 881 цивільна особа. Найбільша кількість випадків по цих видах злочинів зафіксована у Чернігівській (133), Херсонській (126), Запорізькій (116), Донецькій (115), Київській (104) областях.  

Протягом місяця документатори зафіксували загибель 212 осіб. Ще 543 особи отримали поранення. Найбільша чисельність загиблих та поранених задокументована у Донецькій (37 загиблих, 77 поранених), Херсонській (12 загиблих, 114 поранених), Чернігівській (25 загиблих, 101 поранений), Київській (93 загиблих, 4 поранених), Дніпропетровській (12 загиблих, 72 поранених), Одеській (7 загиблих, 53 поранених) областях.

Найчастіше люди страждають внаслідок авіа-, ракетних, мінометних та артилерійських обстрілів, а також через різні вибухові пристрої. 

Кількість загиблих та поранених по областях. Інфографіка: УГСПЛ

Наші документатори зафіксували інформацію про зникнення 6 людей: в Миколаївській – 2, в Запорізькій – 2, в Київській – 1 та 1 в Донецькій областях. Також зафіксували 7 випадків незаконного позбавлення волі людини у Чернігівській (4) та Київській (3) областях. 

Російські війська продовжують напади на цивільні об’єкти. Обстріли цивільної інфраструктури фіксуються у населених пунктах як прифронтових територій, так і в більш віддалених від лінії зіткнення регіонах України. Впродовж останнього місяця документатори зафіксували пошкодження 5025 об’єктів житлово-побутового призначення. 

Аналіз ситуації показує, що напади на цивільні об’єкти з боку збройних сил РФ значно зростають. За квітень 2024 року лише у досліджуваних регіонах цей показник збільшився на 6115 епізодів.

Наслідки російської атаки по Запоріжжю 8 квітня 2024 року. Фото: Офіс Генпрокурора

Документатори узагальнили інформацію про ймовірно скоєні міжнародні злочини повномасштабної російсько-української війни на території України, яку зібрали партнерські організації та регіональні громадські приймальні УГСПЛ у рамках глобальної ініціативи «Трибунал для путіна» та завдяки  підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Детальну аналітику щодо жертв серед цивільного населення, руйнувань житлових будинків та цивільних об’єктів через збройну агресію РФ в Україні читайте в огляді задокументованих воєнних злочинів за квітень 2024.


Підписуйтесь на сторінки УГСПЛ у соціальних мережах:

Facebook | Instagram | Telegram — УГСПЛ пише | Telegram з анонсами подій | Twitter | Youtube | Viber


Дана публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори та УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: